گروه : مذهبی
بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری پیرامون عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه‌السلام
امام حسن عسکری؛ (ع) اسوه سخاوت و صبر/ دوران امامت ایشان از دشوارترین روزگارها در عصر امامت بود
امام حسن عسکری(ع) از پایه‌گذاران زیارت اربعین هستند/ تمامی اهل‌بیت برای زمینه‌سازی امامت حضرت مهدی(عج) تلاش کردند
به مناسبت هفته وحدت؛

پیشگامان «تقریب مذاهب اسلامی» را بشناسیم

در طول تاریخ علما و اندیشمندان زیادی از شیعه و سنی چاوش «وحدت» و «تقریب مذاهب اسلامی» شدند تا این نعمت الهی را به مردم جوامع اسلامی معرفی کنند؛ عالمانی که سرچشمه وحدت بودند و حتی تا مرز شهادت برای ترویج این امر خطیر پیش رفتند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

جمهوری اسلامی ایران نمونه‌ای تمام عیار از جریان مقاومت در جهان است/ وحدت دنیای اسلام راهبردی‌ترین اقدام مقابله با توطئه‌ها

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: امروز جمهوری اسلامی نمونه ای تمام عیار از جریان مقاومت در جهان است و این جریان به عنوان الگو برای برخی کشورهای اسلامی مطرح است.
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور:

هدف مداحان انگلیسی تفرقه‌افکنی بین مسلمانان است/ جلسات روضه خانگی ساماندهی می‌شوند/ اجرای کنگره ملی شهدای مداح در سال آینده

یوسف ارجونی با اشاره به اینکه باید مسیر باید مراقب جولان مداحان انگلیسی باشیم تا در دام تفکرات این نوع افراد قرار نگیریم گفت: رسالت و خصویات اولیه مداح، این است که رفتار و کردارش برای اهل‌بیت زینت باشد و جذب کننده مردم باشد.

آغاز جشن‌های مردمی هفته وحدت در پایتخت وحدت ایران اسلامی

دبیر ستاد مردمی جشن های هفته وحدت سیستان وبلوچستان از آغاز ویژه برنامه های این هفته در پایتخت وحدت ایران اسلامی خبر داد.
عضو خبرگان رهبری:

وظیفه منتظران در زمان غیبت اطاعت از نائب امام است

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما باید در زمان غیبت امام تلاش کنیم شبیه امام زمان خود شویم، گفت: منتظران واقعی امام (عج) وظیفه دارند در زمان غیبت از نائب او اطاعت کنند.
آیت الله ممدوحی:

شباهت در عمل و اخلاق به ولیعصر(عج) از وظایف منتظران است

عضو جامعه مدرسین گفت: منتظران حضرت ولیعصر(عج) باید از نظر اخلاقی و از نظرعملی و از نظر درستی کار به امام زمان(عج) شباهت پیدا کرده تا به امام نزدیک تر و تعجیل در زمان ظهور ایشان کمک کنند.
یک کارشناس مذهبی:

مسئولان ویژگی"خدمت رسانی به مردم" امام حسن عسگری (ع) را الگو قرار دهند/ عیدالزهرای شیعیان تبیین جایگاه امامت و ولایت مهدی(عج) است

حجت الاسلام علی کاویانی با بیان اینکه یکی از ویژگی های امام یازدهم ترغیب به خدمت رسانی به مردم بود، افزود:مسئولان این ویژگی امام حسن عسگری را آویزه گوششان کنند زیرا برای خدمت رسانی به مردم به این سمت و مقام رسیده اند و اگر نتوانند این وظیفه را به نحو احسن انجام دهند حق الناس بر گردنشان است.
یک کارشناس مسائل مذهبی مطرح کرد؛

نقش والای سخنان گوهربار امام حسن عسکری ع در زندگی مسلمانان

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه وجود سخنان گوهربار امام حسن عسکری ع در ابعاد وسیعی در زندگی همه مسلمانان می تواند نقش والایی داشته باشد افزود: دوران زندانی شدن ایشان و در عسگر بودنشان درسی بزرگ برای کسانی است که می خواهند در مسیرالهی و حق قرار گیرند.
استاد حوزه و دانشگاه:

بیانیه امام حسن عسکری(ع) امروز ۳۰ میلیون مسلمان را در کربلا جمع می کند/ حقارت و ناکامی خلفای عباسی عامل به شهادت رساندن جوان ترین امام شیعیان

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکری (ع) با یک بیانیه کوتاه علامت های شیعه را که یکی از آن ها زیارت اربعین است منتشر می کند و اندیشه شیعه بودن را به طوری نهادینه می کند که امروز ۳۰ میلیون جمعیت را بین بیابان نجف و کربلا نگه می دارد.
آیت الله ممدوحی:

امام حسن عسکری (ع) نقش مهمی در احیای آموزه‌های دینی داشتند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام حسن عسکری (ع) نقش مهمی در احیای آموزه‌های دینی داشتند.

۵ راهبرد فوق سری امام حسن عسکری (ع) در دوران خفقان عباسی

امام حسن عسکری (ع) در شرایط خفقان، فعالیت‌های فوق سری در جهت تقویت جامعه شیعه و امدادرسانی فکری، فرهنگی و اقتصادی به پیروان خود با ۵ راهبرد به راه انداخته بودند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

معرفی امام زمان(عج) توسط امام حسن عسگری(ع) نقش مهمی در تداوم اسلام داشت/ تشریح حکومت های نامشروع توسط امام یازدهم

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه یکی از وظایف مهم امام این بود که نامشروع بودن حکومت ها به اقشار مختلف مردم منتقل کنند، گفت:ایشان از این طریق حقانیت مکتب اهل بیت علیه السلام و اسلام ناب محمدی را به جامعه آن روز منتقل می کردند.

برگزاری یادواره شهید طیب قاسمپور و ۳۶ هزار شهید دانش آموز در پارسیان/تصاویر

همزمان با هفته بسیج دانش آموز یادواره شهید دانش آموز، طیب قاسمپور و ۳۶ هزار دانش آموز در پارسیان برگزار شد.
در گفتگوی تفصیلی با مرشد میرزاعلی مطرح شد:

اشکالات تعزیه رفع شود، امکان پخش آن از تلویزیون وجود دارد

مرشد میرزاعلی می‌گوید مدیران در تلویزیون بیشتر به دنبال چهره‌ها هستند و به محتوای برنامه‌ها چندان توجهی ندارند.
حجت‌الاسلام ماندگاری:

ذره‌ای روحیه عافیت‌طلبی از مسئولان کشور پذیرفته نیست

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه همه باید بر اساس آیات قرآن در راه خدا مجاهدت کنند گفت: دنیاطلبان، امام حسین(ع) را تنها گذاشتند و ذره‌ای از این روحیه تنبلی و عافیت‌طلبی از مسئولان در جمهوری اسلامی پذیرفته نیست.