یادداشت/

رمز عملیات تقلب و یک دروغ سیاسی چگونه کشور را به آشوب کشاند؟

پس از گذشت بیش ازیک دهه از بروز فتنه 88 و در حالی که نظام اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به افق های بلندتری می اندیشد لازم است هشدارها و انظار های مربوط به فتنه 88 مکررا یادآوری شود تا مبادا به دست فراموشی سپرده شود.
۱۴۰۰ پنج شنبه ۹ دي 12:14
یادداشت؛

میراث شوم سینمای دولتی/ مرثیه‌ای برای سینما

مشاهدات، تجربیات و هم کلامی با سیاست گذاران فرهنگی کشور درخصوص بودن یا نبودن سیاست های جامع، به روز و کاربردی در حوزه فرهنگ و به خصوص سینمای کشور، همه از یک آشفتگی و بی برنامگی خبر می دهد.
۱۴۰۰ شنبه ۱۳ آذر 12:32
یادداشت؛

بازاندیشی و روزآمدسازی شورای عالی انقلاب فرهنگی

به بهانه انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری، در یادداشتی به بایسته های تحقق انتظارات رهبر انقلاب از یک شورای راهبردی اشاراتی داشته ایم.
۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ آبان 15:40
یادداشت؛

ترمز برنامه‌های انتقادی تلویزیون را نکشید!

در گذشته‌های نه چندان دور تلویزیون، وجود برنامه‌های چالشی و انتقادی با زبان طنز و کنایه و حتی جدی، مخاطبان را امیدوار به دیدن بحث‌های مهم روز در رسانه ملی می‌کرد اما مدتی است که گویا تلویزیون رغبتی به تولید چنین برنامه‌هایی ندارد و همین زنگ خطری برای کاهش شدید مخاطبان این جعبه جادویی است.
۱۴۰۰ شنبه ۱۵ آبان 13:27
یادداشت/ شریعتمداری:

دفاع از مرجعیت به گروه خون شما نمی‌خورد !

« عملیات فریب » همانگونه که از اسمش پیداست به عملیاتی گفته می‌شود که هدف اصلی آن با آنچه به ظاهر اعلام شده و یا نشان داده می‌شود، متفاوت است. عملیات فریب منحصر به جنگ سخت و آوردگاه نظامی نیست بلکه کاربرد آن در جنگ نرم بارها بیشتر و گسترده‌تر از جنگ سخت است.
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ آبان 09:57
یادداشت/شریعتمداری:

آقای ظریف! کار پژمردگی یک گُل نیست

بلای خانمانسوزی که دولت آقای روحانی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایشان در قاب و قالب برجام بر سر ملت آوار کرده‌اند بسیار فراتر از ثبت کلمه تعلیق -Suspension- در ضمیمه برجام است.
۱۴۰۰ شنبه ۱۷ مهر 09:27
یادداشت؛

اشتباهات بچه گانه اما ویرانگر در اقتصاد کلان ایران/ احمقانه‌ترین تصمیم در اقتصاد ایران حراج سکه بود

پژوهشگر اقتصادی در یادداشتی نوشت: در برخی تصمیم گیری‌های کلان اقتصادی گاهی اشتباهات آنقدر پیش پا افتاده است، که نیاز به سواد اقتصادی برای تشخیص اشتباه بودن آن تصمیمات نیست.
۱۴۰۰ يکشنبه ۷ شهريور 11:50
یادداشت/ محمد امین بهرامی؛

مغالطه پهلوان پنبه، بهانه ی انتقام از زاکانی

انتخاب دکتر ‌زاکانی به عنوان شهردار تهران در چند روز گذشته شور و شر کم نظیری را در بین سیاسیون و برخی اهالی رسانه برانگیخت.
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۰ مرداد 12:39
شریعتمداری:

رئیسی لال‌ها را شفا می‌دهد!

اگرچه جناب رئیسی سوابق درخشانی از خدمت به مردم و تلاش پیگیر برای رفع مشکلات آنان را در کارنامه خود دارد ولی «شفای لال‌ها» را باید یکی از معجزه‌ها و دستاوردهای بزرگ ایشان دانست.
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۸ مرداد 09:14
یادداشت/ علیرضا معاف

انتخاب کابینه حساس ترین و خطیر ترین اقدام رئیسی

آیت‌الله رئیسی بارها بر ویژگی‌هایی چون مردمی بودن، جهادی بودن، انقلاب و عدالت‌خواه و ضدفساد بودن مسئولان آتی به عنوان شرط همکاری با دولت اشاره داشته است.
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۶ تير 09:44