گروه : اقتصادی
چرا قیمت مسکن در روزهای پایانی سال افزایش یافت؟
دوقطبی بر سر FATF؛ اختلافات داخلی هدف اصلی است
افشای اختلاس مالی از صندوق کارکنان دیوار مرزی آمریکا با مکزیک/ اف بی آی وارد عمل شد

چرا قیمت مسکن در روزهای پایانی سال افزایش یافت؟

در حالیکه قدرت خرید متقاضیان مسکن روز به روز در حال کاهش است گزارش دو روز پیش بانک مرکزی مبنی بر افزایش معاملات و قیمت مسکن در دو ماه نخست زمستان تعجب مردم و متقاضیان مسکن را برانگیخت.
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران:

افزایش قیمت گوشت گوسفندی به ۱۴۰ هزار تومان با سوء استفاده از کرونا

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش قیمت گوشت، قند و شکر در هفته جاری خبر داد؛ با این حال مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بر اساس گزارش ها، قیمت گوشت گوسفند هر کیلو بیش از 120 و در برخی اوقات تا 140 هزارتومان بوده و این تخلف است.

درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی گوگل از تبلیغات شرکت‌های ایرانی

۳۰۰ هزار کسب وکار ایرانی مشتری تبلیغات گوگل هستند و با فرض آنکه هر تبلیغ ۵ میلیون تومان عاید این شرکت کند، میزان درآمد سالیانه گوگل از محل تبلیغات شرکتهای ایرانی به ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی مطرح کردند

10 پیشنهاد برای اصلاح لایحه مالیاتی/ انتقاد از حذف نشدن معافیت مالیاتی سود سپرده‌ها

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با ارائه پیشنهادهایی درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اعلام کرد: حذف معافیت مالیاتی سود سپرده‌های بانکی می‌توانست به تنهایی و به سادگی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال برای دولت درآمد ایجاد کند.
فاصله ذوب آهن با قراردادها

تولید ریل ملی؛ قراردادهای متعدد ولی عقب ماندگی در اجرا

در حالی که تولیدکننده داخلی، امضای قراردادهای متعددتولید ده‌ها هزار تن با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف عمرانی را یادآور می‌شود اما گزارش ها حاکی از عقب ماندگی در اجرای این قراردادهاست.
در نامه‌ای به دولت مطرح شد؛

۱۰ پیشنهاد برای اصلاح لایحه مالیاتی وزارت اقتصاد

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه‌ای به دبیر کمیسیون اقتصادی دولت ۱۰ پیشنهاد برای اصلاح لایحه مالیاتی وزارت اقتصاد ارائه داد.

یارانه معیشت شنبه واریز می شود

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور از واریز چهارمین مرحله حمایت معیشتی در روز شنبه آینده خبر داد.
دانا گزارش می دهد؛

افشای اختلاس مالی از صندوق کارکنان دیوار مرزی آمریکا با مکزیک/ اف بی آی وارد عمل شد

با افشای اختلاس مالی از صندوق مالی کارکنان دیوار مرزی آمریکا با مکزیک، پلیس تحقیقاتی فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) وارد عمل شده است و تحقیقات خود از این پرونده را آغاز کرد.
مخبر خبرداد:

تولید بیش از صدهزار محلول و ۳۵ هزار ژل ضدعفونی کننده در هر شیفت برای مقابله با ویروس کرونا

رئیس ستاد اجرایی فرمان‌ حضرت امام(ره) گفت: در حال حاضر در هر شیفت ۱۰۰ هزار محلول و ۳۵ هزار ژل در حال تولید است و تا رفع نیاز مردم تولید ادامه خواهد داشت.

ادغام یارانه‌های نقدی و معیشتی به اسم کم درآمدها و به کام پردرآمدها

کمیسیون تلفیق مجلس با ادغام یارانه های نقدی و معیشتی موجب کاهش 17 تا 28 درصدی یارانه دریافتی خانوارهای یک تا پنج نفره ای که یارانه معیشتی می گرفتند و عموما کم درآمد بودند و افزایش میزان یارانه دریافتی 18 میلیون نفری که یارانه معیشتی نمی‌گرفتند و عموما پردرآمد بودند، شد.

بانک مرکزی: چک های برگشتی زیاد شد

حدود ٦٩٤ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١١٢ هـزار میلیارد ریال در دی ماه ١٣٩٨ در کل کشور برگشت داده شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۳.۹ درصد و ۷.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

آخرین خبرها از سهمیه بنزین نوروزی/ کمیسیون تلفیق 60لیتر تعیین کرد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه از اضافه شدن سهمیه بنزین تعطیلات نوروز به میزان ۶۰ لیتر در کمیسیون تلفیق خبر داد.
همتی:

رشد نقدینگی با وجود نرخ ۲۸ درصدی در دست کنترل است/ حساب‌های بانکی تجاری و غیرتجاری تفکیک می‌شود

رئیس شورای پول و اعتبار درباره حجم نقدینگی عنوان کرد: هر چند نرخ ۲۸ درصد برای نقدینگی بالا است؛ اما با توجه به شرایط کشور و نیز کاهش درآمدهای نفتی، انحراف سه درصدی این نرخ از میانگین ۵۰ ساله نقدینگی، نشان از کنترل شرایط دارد.
رییس اتاق ایران و چین:

نپیوستن به FATF تاثیر چندانی بر تجارت خارجی ندارد

رییس اتاق ایران و چین قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF را با توجه به شرایط تحریمی،بر تجارت خارجی کشور بی تاثیر دانست وگفت:اثرات FATF بیش از اینکه واقعیت اقتصادی باشد،شوک روانی و سیاسی است.

کمیسیون تلفیق برای جبران کسری بودجه 99 گامی بر خواهد داشت؟

اگر کمیسیون تلفیق مجلس مجددا حاضر به تصویب راهکارهای اصلی جبران کسری بودجه مانند مالیات بر سود سپرده های کلان و همچنین اصلاح نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی کالاها نشود، باید منتظر کسری بودجه حداقل 100 هزار میلیارد تومانی در سال آینده باشیم.