گروه : مذهبی
زیارت جامعه کبیره یادگار گران‌بهای امام علی النقی(ع) است
توصیه‌های آیت‌الله مکارم شیرازی برای دفع بیماری و اضطراب ناشی از آن
تفکری که امید را لازمه دفع بلا می داند/ ظهورِ حقایق، راهِ درمانِ بشرِ پر تنشِ امروز

ائمه جماعات برای مقابله با کرونا آمادگی دارند

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیامی از آمادگی کامل این نهاد به منظور همکاری در عملیات مدیریت بیماری کرونا خبر داد.
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان زنجان:

رهبری شیعیان توسط امام هادی(ع) در تاریخ بی‌نظیر است

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به مبحث ولایت‌فقیه و پیدایش این مبحث در فقه شیعی، گفت: ولایت‌فقیه نتیجه حرکتی است که امام هادی (ع) راه انداختند.

اعمال و آداب شب لیلةالرغائب

اولین شب جمعه ماه رجب، به نام «لیلةالرغائب» نام دارد که پیامبر(ص) سفارش کرده‌اند از آن نباید غافل شد.

۸ توصیه اخلاقی از امام باقر (ع) براساس روایات معتبر

اول رجب برابر است با میلاد با سعادت امام محمد باقر علیه‌السلام و در این گزارش به بیان برخی توصیه‌های اخلاقی براساس روایاتی معتبر از امام باقر (ع) می‌پردازیم.
در پی شیوع ویروس کرونا در قم؛

آغوش باز طلاب برای خدمت به بیماران مبتلا به کرونا

در شرایطی که ویروس کرونا به یک استرس روزانه برای مردم تبدیل شده و به طور کلی زندگی آنها را مختل کرده است، خانه طلاب جوان قم در اقدامی جهادی خواستار کمک و اعزام طلاب به قرنطینه برای خدمت رسانی به مبتلایان ویروس کرونا شدند.

اعتکاف رجبیه در ۵۰۰ مسجد تهران

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری اعتکاف رجبیه در ۵۰۰ مسجد تهران طی روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اسفندماه خبر داد.
کارشناس مسائل مذهبی:

سیره حضرت فاطمه(س) خط مشی سیاسی و مبارزاتی زنان امروز است

حجت الاسلام محمد پوراکبر گفت: دفاع فاطمه زهرا (س) از حریم امامت و ولایت بود که توانست از قتل حضرت علی (ع) جلوگیری کند و تا حدی جو متشنج سیاسی آن روز مدینه را کنترل کند.

توصیه‌های انتخاباتی حجت‌الاسلام قرائتی به عموم مردم

حجت‌الاسلام محسن قرائتی معلم و مفسر قرآن کریم توصیه‌هایی در ۱۵ بند به عموم مردم برای حضور بهتر در انتخابات مطرح کرد.
آیت الله اراکی:

شاهد پایان عمر وهابیت در جهان اسلام هستیم

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز شاهد پایان یافتن عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز وحدت و همبستگی همه گروه‌ها و طایفه‌های اسلامی هستیم.
خطبه ای فاطمی، طلیعه ای برای قیام حسینی

خطبه فدک، قیام حضرت زهرا (س)؛ علیه جریان نفاق

هر چه فاطمه(س)بعد از حمد و ثنای خداوند، از کتاب خدا و سیره پیامبر می گفت و تاریخ انبیاء را تورق می کرد و تاریخ سراسر جاهلیت عرب قبل از اسلام را به رخ آنها می کشید و انصار را مخاطب قرار می داد که چرا اندک زمانی بعد از رحلت رسول خدا اینگونه شدند، گویی افرادی که پس پرده با صدای بلندا می گریستند، نه بغضی ترکیده از غم داشتند و نه گریه ای از سر ناتوانی در احقاق حق دختر پیامبر، بلکه می گریستند به حال خود که نمی توانستند در برهه تأثیرگذار تاریخ اسلام در پس شناخت حق، آن را به محق بازگردانند!
آیت الله جوادی آملی:

کسی که با مال حرام پیش برود رسوا می شود

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه نبایداز دینمان به نفع دنیا کم کنیم، گفت: کسی که با مال حرام و اختلاس بخواهد آبرو پیدا کند، طولی نمی‌کشد که از مرکب پیاده می‌شود.
کارشناس مسائل عقیدتی و سیاسی:

انتخاب مجلسی صالح و مقتدر راه حل عبور از وضع موجود/ مساجد، بهترین مکان ها برای انجام مطالبه های معقول

کارشناس سیاسی گفت: مساجد و نهاد های عمومی مردمی می توانند محل اعتراض و مطالبه معقول باشند چرا که یکی از راه های به راه انداختن مسئولین فشار اجتماعی معقول در حوزه های مختلف است و رهبری نیز بر مطالبه عدالت توسط مردم تاکید دارند که مطمئنا مساجد یکی از بهترین مکان ها برای مطالبه و نظارت بر مسئولین است.
با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان؛

پیکر مرحوم آیت‌الله خلخالی در مشهد تشییع شد

پیکر مرحوم آیت الله سید محمدمهدی خلخالی از مهدیه مشهد به سمت حرم امام رضا(ع) تشییع شد و آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی از اساتید درس خارج حوزه علمیه مشهد بر پیکر ایشان نماز خواند.
خبر رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام محدود زائران به عراق و سوریه؛

راه کربلا و نجف برای زیارت دوستداران اهل بیت باز است

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برقراری اعزام زائران به عتبات و‌سوریه، گفت: این سفرهای زیارتی محدود و تنها به صورت هوایی صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان حج و زیارت؛

سهمیه ۸۷ هزار نفری ایران در حج تمتع ۹۹

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امسال ۸۵ هزار زائرایرانی به این سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند که با ۲ هزار و ۵۵۰ نفر عوامل اجرای حج، این تعداد به ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر می‌رسد.