کد خبر: 1877654
استاندار تهران:
70 درصد ثروت کشور در پایتخت است/ ضرورت افزایش تسهیلات بانک‌ها به تولیدکنندگان
استاندار تهران در جلسه با مدیرعامل بانک‌های استان ضمن تاکید به افزایش تسهیلات به تولیدکنندگان گفت: حدود 70 درصد سرمایه کشور در تهران وجود دارد ولی متاسفانه در این سالها از آن به درستی استفاده نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن منصوری استاندار تهران امروز بعدازظهر در خصوص پرداخت تسهیلات به صاحبان صنایع و رفع مشکلات بانکی واحدهای تولیدی با مدیرعامل بانک‌های استان جلسه برگزار کرد.

در این جلسه ضمن بیان مشکلات تولید کنندگان استان به بانک‌ها تاکید داشت که نسبت به افزایش تسهیلات به واحدهای تولیدی اقدام کنند.

محسن منصوری استاندار تهران اظهار کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل قوانین سختگیرانه از بانک‌ها راضی نیستند، مردم نیز در زمینه ارائه تسهیلات در زمینه ازدواج، مسکن و فرزندآوری گلایه دارند و از قوانین سختگیرانه بانک‌های عامل به شدت ناراضی هستند.

وی گفت: در جلسه روز گذشته رئیس جمهور به وزیر اقتصاد تکلیف کرد که در روزهای آینده این موضوع را رسیدگی کند و در این زمینه، بانک‌ها تسهیلگری کنند و موجب شوند که مردم و تولید کننده در کمترین زمان و بروکراسی اداری به تسهیلات خود دست یابند.

استانداری تهران در ادامه افزود: بانک‌ها ابزار مالی حاکمیت محسوب می‌شوند و باید در زمینه احداث واحدهای تولیدی همچنین سایر مسائل در حوزه گردشگری، محیط زیست و کشاورزی مشارکت داشته باشند.

منصوری با بیان اینکه ۷۰ ثروت کشور در تهران است، گفت: این ظرفیت بسیار خوب پایتخت است اما در این سال‌ها استفاده مناسبی از این ظرفیت‌ها نشده است.

منصوری با اشاره به اینکه یکی از مسائل تهران فرسودگی حمل و نقل عمومی است، بیان کرد: برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باید بانک‌های عامل پیشقدم شوند و با ارائه تسهیلات مناسب در کنار دولت و شهرداری در این امر مهم مشارکت کنند.

وی افزود: بانک‌ها مهمترین عامل و منابع برای توسعه کشور محسوب می‌شوند که در سال‌های اخیر در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند و شاهد هستیم که میزان تسهیلات، متناسب با رشد واحدهای تولیدی و حتی جمعیت افزایش پیدا نکرده است.

استاندار تهران در انتها خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد که مدیران بانک‌های عامل برای افزایش تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی و مردم تلاش جدی داشته باشند همچنین سالانه برای اتمام چند طرح بزرگ اقتصادی مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/ز