printlogo


کد خبر: 1879306تاریخ: 1401/04/07 16:15
هیچ موردی از بیماری وبا در قزوین گزارش نشده است
مدیر گروه بیماری‌های واگیر علوم پزشکی قزوین:
هیچ موردی از بیماری وبا در قزوین گزارش نشده است
صفر فیض‌اللهی گفت: براساس آخرین اطلاعات وزارت بهداشت، بیماری وبا تنها در استان کردستان در افرادی که سابقه مسافرت به کشور عراق دارند مشاهده شده و هیچ موردی از این بیماری در استان قزوین گزارش نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صفر فیض‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ با بیان اینکه بیماری اسهال ویروسی در فصل گرم سال بیشتر شیوع پیدا می‌کند، اظهار کرد: قطعا موردی از این ویروس در استان قزوین مانند سایر استان‌ها وجود داشته اما به دلیل عدم نظام مراقبت برای بیماری ویروسی، آمار دقیقی در دسترس نیست.

وی با اشاره به روش‌های درمان اسهال ویروسی افزود: کنترل وبا مهم‌ترین روش مراقبت‌های این نوع بیماری است و از تمام افراد مشکوک نمونه‌گیری می‌شود.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات وزارت بهداشت، بیماری وبا تنها در استان کردستان در افرادی که سابقه مسافرت به کشور عراق دارند مشاهده شده و هیچ موردی از این بیماری در استان قزوین گزارش نشده است.

فیض‌اللهی در پایان یادآور شد: باتوجه به اینکه بیماری وبا هم‌اکنون در کشورهای همسایه عراق، افغانستان، پاکستان شیوع یافته و ارتباط ما با این کشورها برقرار است، مردم باید رعایت بهداشت فردی، عدم استفاده از مواد غذایی و آب سرباز در بیرون از منزل را در نظر داشته و در صورت بروز علائم اسهال به نزدیک‌ترین مرکز سلامت خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://newroom.dana.ir/News/1879306.html