شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1398/08/17 شناسه خبر: 1545554
نماینده تربت حیدریه:

ماشین فرآوری گل زعفران سال آینده وارد بازار می‌شود

ماشین فرآوری گل زعفران سال آینده وارد بازار می‌شود
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برداشت این حجم عظیم زعفران را دیگر نمی شود با دست انجام داد، گفت: دستگاه گل پاک کنی ساخته شده در مرحله آزمایش است که با ورود به بازار قادر خواهد بود در روز معادل یک تن گل زعفران را فراوری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی پنج شنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره ملی عکس زعفران که در محل سالن همایش های دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد اظهار کرد: از بازخوردهای جشنواره عکس زعفران می‌توان به ایجاد تفکر و تشکیل فراکسیون زعفران اشاره کرد که در قالب همین فراکسیون تاکنون درخواست‌های فراوانی از تربت حیدریه کمک‌های علمی و فنی شده و در این راستا پژوهشکده زعفران به عنوان مرجع علمی نیز حرکت کرده است.

وی از مرجعیت اقتصادی که همان قیمت گذاری زعفران است بعنوان دیگر بازخورد مثبت این جشنواره یاد کرد و افزود: همه نگاه‌ها در قیمت گذاری زعفران به سمت تربت حیدریه است اما حلقه مفقوده ای که وجود دارد استفاده از تکنولوژی روز در فرآیند کاشت، داشت و برداشت و فرآوری زعفران است که به کمک دانشمندان حوزه کشاورزی امسال توانستیم ازچند دستگاه برداشت و زعفران پرکنی بصورت آزمایشی بهره‌برداری کنیم.

رئیس فراکسیون حمایت از زعفران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سال آینده ماشین جایگزین دست در برداشت و فراوری زعفران می شود، گفت: این تکنولوژِی ساخت صنعتگران این خطه در مرحله آزمایش است.

وی با بیان اینکه برداشت این حجم عظیم زعفران را دیگر نمی شود با دست انجام داد، گفت: دستگاه گل پاک کنی ساخته شده در مرحله آزمایش است که با ورود به بازار قادر خواهند بود در روز معادل یک تن گل زعفران را پاک کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز گفت: باید نقاط قوت و ضعف جشنواره را بخوبی شناسایی و احصا کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت هنری در راستای ارتقا و شناساندن هرچه بیشتر این محصول استفاده کنیم.

علی رستمی خطر نشان کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی نیز موظف هستند به منظور توسعه و تقویت اقتصاد و صنعت مبتنی بر کشاورزی و به خصوص حوزه زعفران از هیچ تلاشی دریغ نکرده و حداکثر تعامل و همکاری را داشته باشند.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1545554
ارسال نظر
نظرات