شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 17:43 منتشر شده در مورخ: 1398/11/25 شناسه خبر: 1582183

افزایش تدابیر امنیتی در سفارت روسیه

ترکیه تدابیر امنیتی در سفارت روسیه را به دلیل تهدید‌ها افزایش می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مقامات ترکیه تدابیر امنیتی در سفارت روسیه در آنکارا را بعد از آنکه " الکسی یرخوف " سفیر موسکو در آنکارا پیام تهدید آمیزی دریافت کرد را افزایش دادند.

"آیرینا کاسیموا" سخنگوی هیئت دیپلماتیک موسکو در ترکیه امروز جمعه ۲۵ بهمن به خبرگزاری تاس گفت، " به دنبال تهدید سفیر روسیه در ترکیه به مرگ به دلیل تشدید تنش‌ها در دلب سوریه، تدابیر امنیتی در آنکارا افزایش یافته است. "

سفیر موسکو در انکارا در پیامی از سوی افراد ناشناس به مرگ تهدید شد.

پیش از این، وزرات خارجه روسیه افزایش تنش ها در منطقه ادلب طی هفته‌های اخیر را یادآور شد. ارتش سوریه و ترکیه تلاش به برقراری آتش بس در منطقه کردند، با این وجود حملات تروریستی همچنان ادامه دارد.

در هفته گذشته نیرو‌های ارتش سوریه وارد شهر " سراقب" پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در استان ادلب شده و موفق به آزاد کردن این شهر راهبردی در حومه ادلب شدند.

روز گذشته، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از شمار تلفات ارتش ترکیه در ادلب خبر داد که تا کنون ۱۴ نظامی ترکیه کشته و ۴۵ نفر زخمی شدند.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه در اظهاراتی هشدارگونه مدعی شد: «هواپیما‌هایی که تاکنون غیرنظامیان در ادلب را هدف قرار می‌دادند، دیگر آزادانه پرواز نخواهند کرد؛ هدف دولت سوریه از حمله به ادلب، سوق دادن آن‌ها به سمت مرز ترکیه برای تسهیل در تصرف منطقه است.»

وی در ادامه گفت: «اگر نیرو‌های ما در پست‌های دیده بانی یا هر جای دیگر سوریه متحمل کمترین خسارت یا تلفاتی شوند، ما بدون در نظر گرفتن توافق سوچی به آن‌ها حمله خواهیم کرد.»

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1582183
ارسال نظر
نظرات