شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596828
کارشناس مسائل سیاسی:

آمریکا به دنبال انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی به حوزه خارجی است

آمریکا به دنبال انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی به حوزه خارجی است
اسماعیل حشمتی گفت: یکی از اهداف آمریکا از تحرکات خود در عراق انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی به حوزه خارجی این کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل حشمتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص تحرکات آمریکا در عراق گفت: امریکا با توجه به تحرکات اخیر خود در عراق درصدد دستیابی به چند هدف است که یکی از این اهداف انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی آمریکا به حوزه خارجی این کشور است.

وی ادامه داد: آمریکا به دنبال تغییر نگاه رسانه‌ای از مشکلات داخلی خود ناشی از شیوع ویروس کرونا در این کشور و مشکلاتی که شیوع کرونا برای سیاستگذاری این کشور فراهم کرده، است، که از جمله این موارد بی خانمان‌های آمریکا هستند که  بزرگترین مشکل این کشور در کنترل کرونا محسوب می‌شود و همچنین رشد تصاعدی مبتلایان به این بیماری و نبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده و قیمت‌های بالای این اقلام از دیگر مشکلات داخلی این کشور است.

این کارشناس مسائل سیاسی یکی دیگر از اهداف تحرکات آمریکا را مانور و نمایش قدرت این کشور عنوان کرد: ژست رئیس جمهور آمریکا در مواجهه با ویروس کرونا نیز نوعی نمایش قدرت است که به راحتی اقدام به دست دادن با دیگران می‌کند و تحرکات آمریکا در عراق نیز نوعی دیگر نمایش قدرت این کشور محسوب می‌شود.

حشمتی با بیان اینکه ایجاد اعراب و تهدید برای دخالت در تعیین نخست وزیر آینده عراق هدف دیگر تحرکات آمریکا است، افزود: زمانی که به تجهیزات نظامی افزوده و تحرکات تهاجم گونه اتفاق می‌افتد این نوع تهدید و اعراب در تعیین نخست وزیر آینده عراق می‌تواند نقش آفرین باشد تا سیاستمداران عراقی به گونه‌ای کرنش و تساهل در تعیین نخست وزیری عراق به خرج دهند که مشکلی با آمریکا نداشته باشد.

وی گفت: تحرکات آمریکا همچنین می‌تواند برای پوشاندن شکست‌ها ناشی از خروج نظامیان آمریکا از عراق باشد چرا که به واسطه مصوبات مجلس عراق ملزم به خروج نظامیان خود از عراق شده است و در واقع می‌خواهد با این تحرکات پوششی بر این شکست قرار دهد و ادعا داشته باشد که شاید در آینده بخواهد تعداد نیروهای خود را کمتر کند اما در حال حاضر تجهیزات نظامی خود را افزایش می دهد.

کارشناس مسائل سیاسی در خصوص تصمیم احتمالی آمریکا در حمله به مواضع حزب الله در عراق عنوان کرد: آمریکا در صورتی که نخست وزیر منتخب عراق همسو با او نباشد نهایتا باید مصوبه عراق مبنی بر خروج نظامیان خود را اجرایی کند بنابراین احتمال دارد در لحظات اخر اقدامی انتقام جویانه داشته باشد و به مواضع حشد الشعبی و حزب الله حمله کند اما احتمال این اقدام بسیار ضعیف است چرا که با مشکلات داخلی زیادی مواجه است و هزینه زیادی را در این زمینه متحمل ‌می‌شود و حتی در خروج نظامیان خود از عراق نیز با مشکل مواجه خواهد شد مگر اینکه بخواهد با ژست پیروزمندان با ایجاد خسارت از عراق خارج شود.

انتهای پیام/

 

 

https://newroom.dana.ir/1596828
ارسال نظر
نظرات