شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:44 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596909
رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد:

شیوع کرونا در نوسان قیمت برخی میوه‌ها تأثیرگذار بوده است

شیوع کرونا در نوسان قیمت برخی میوه‌ها تأثیرگذار بوده است
حسین مشرف با اشاره به تأثیر شیوع کرونا بر بازار میوه و تره بار گفت: این مسئله موجب افزایش قیمت برخی میوه‌ها و کاهش قیمت برخی دیگر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حسین مشرف رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار میوه و تره‌بار گفت: برخی میوه‌ها به دلیل تقاضای بیشتری که داشته افزایش قیمت داشته مانند لیموشیرین، لیموترش، یا مثلا پرتقال نیز تا حدی افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: اما میوه‌های دیگر افزایش قیمت نداشته و حتی برخی میوه‌ها مانند سیب زمینی، پیاز و خیار سبز کاهش قیمت هم داشته است که دلیل آن فراوانی این میوه‌ها است.

رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد اظهار داشت: با توجه به رکود ناشی از کرونا و تعطیلی رستوران‌ها، عرضه میوه‌هایی چون  سیب زمینی، پیاز و خیار سبز زیاده شده این در حالی است که تقاضا برای آن کم است و کاهش قیمت را به دنبال داشته است.

مشرف با اشاره به محدودیت ترددها و تأثیر آن بر صنف طواف، عنوان کرد: محدودیت ترددها وضعیت را برای رانندگان هم در سطح شهر و هم در مسیر شهرستان‌ها مشکل‌ کرده است و حتی مشتریان هم که بخواهند به میدان میوه و تره‌بار مراجعه کنند با توجه به این محدودیت تردد، تا حدی برایشان مشکل است که این مسئله نیز در افزایش قیمت میوه‌ها تأثیرگذار بوده است.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1596909
ارسال نظر
نظرات