شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 شناسه خبر: 1597290
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تشریح کرد

کدام مشاغل امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری را دارند؟

کدام مشاغل امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری را دارند؟
محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد مشاغلی را که می‌توانند از امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شوند اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: بر اساس ابلاغیه هیئت وزیران در تاریخ 11 فرودین خطاب به تمام وزارت‌خانه‌های اقتصادی، بخش‌ها و رسته‌های کسب و کار اقتصادی که دچار بیشترین آسیب بر اثر شیوع بیماری کرونا شده بودند اعلام شد.

وی افزود: بر این اساس 10 رشته اصلی شامل دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند و بر اساس این ابلاغیه فقط بیکاران غیرارادی که مشمول قانون کار و همچنین بیمه شده تأمین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری باشند، می‌توانند از امکان دریافت این مقرری بهره‌مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: رسته‌هایی که تعریف شده عبارتند از: تمامی مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و مواردی که به تأیید سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و وزارت متبوع‌شان برسد.

کارفرمایان مکلف به بازگرداندن کارگران هستند

ریاحی ادامه داد: همین‌طور مراکز مربوط به گردشگری، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهان‌گردی، مهان‌پذیرها، مهمان‌سراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردی، اقامتی، پذیرایی و مواردی که به تأیید وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برسد.

وی اضافه کرد: حمل و نقل‌های عمومی درون و برون‌شهری شامل هوایی، زمینی، ریلی، دریایی، دفاتر خدمات مسافری و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع خشکبار، آجیل، قنادی، بستنی، آبمیوه، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی آموزشی و هنری و مراکز و مجتمع‌های تفریحی و ورزشی و باشگاه‌های ورزشی نیز از جمله این موارد هستند.

ریاحی با بیان اینکه متقاضیان باید به سامانه بیکاری مراجعه کنند، عنوان کرد: کارفرمایان مکلف هستند پس از رفع تعلیق به مدت سه ماه که بیمه بیکاری برای کارگران پرداخت خواهد شد نسبت به برگرداندن و حضور در شغل اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1597290
ارسال نظر
نظرات