شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597483
رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد:

بحران چک برگشتی و رکود بازار در انتظار اصناف است/ کسبه یزدی بر سر دو راهی نان و جان

علیرضا حسنی گفت: تقریبا تمام کسبه و بازاریان یزدی از شیوع کرونا متضرر شدند و بحران چک‌ برگشتی و سونامی رکود و کسادی بازار برای اصناف در راه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حسنی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه تقریبا تمام کسبه و بازاریان یزدی از شیوع کرونا متضرر شدند، گفت: صنوف توزیعی استان اجناس مورد نیاز را از عمده فروشان خریداری کرده بودند و خود را برای فروش شب عید آماده می‌کردد که نه تنها فروشی نداشتند بلکه الان سر رسید چک‌ها و اقساط آنها نیز رسیده است و توانایی پرداخت آنها را ندارند و با چک‌های برگشتی خود مواجه هستند.

وی ادامه داد: واحدهای فروش پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، لوازم یدکی و ... از جمله صنوف توزیعی هستند که علاوه بر اینکه درآمدی در این مدت پس از شیوع کرونا نداشتند و سر رسید چک‌های آنها رسیده است اعتبارشان نیز زیر سوال می‌رود و در واقع بحران چک‌های برگشتی و سونامی رکود و کسادی بازار برای اصناف در راه است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: برخی صنوف نیز خدمات فنی و در واقع دست به دهن بودند مانند مکانیک‌ها، باطری‌سازان، تعمیرکاران موتورسیکلت، تعمیرکار اتومبیل و ... که این صنوف هزینه روزانه زندگی خود را از درآمد روزانه‌ای که داشتند تأمین می‌کردند که با شیوع کرونا و تعطیلی اصناف، علاوه بر اینکه درآمدی نداشتند با هزینه‌های زندگی و فشارخانواده نیز مواجه شدند، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه نیز از اصنافی بودند که با ارائه خدمات روزانه درآمد کسب می‌کردند که اینها نیز با مشکل مواجه شدند.

حسنی با بیان اینکه با شرایط پیش آمده برخی اصناف ورشکسته و برخی دچار فقر شدند، عنوان کرد: کسبه و بازاریان از آنجا حقوق بگیر نبودند با تعطیلی صنوف تحت فشار زیادی قرار گرفتند و اینکه برخی درخواست دارند که واحد صنفی خود را باز کنند به این دلیل است که اکنون بر سر دو راهی جان و نان خود قرار دارند که به خاطر هزینه زندگی و خانواده خود فعالیت داشته باشند و یا اینکه در خانه بمانند و جان خود را حفظ کنند.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1597483
ارسال نظر
نظرات