شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1399/01/20 شناسه خبر: 1597669
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد:

مشکل تأمین نهاده‌های دامی استان یزد حل شده است

مشکل تأمین نهاده‌های دامی استان یزد حل شده است
سید جمال سجادی‌پور گفت: مکاتبه‌ای با امضای استاندار انجام شده است تا بتوانیم هزار تن ذرت از سهمیه استان که ذخیره استراتژیک است را توزیع کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سید جمال سجادی‌پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون کمبود نهاده‌های دامی در استان، گفت: جو، کنجاله سویا و ذرت سه قلم اصلی نهاده‌های دامی هستند که ما در زمینه جو و کنجاله سویا هیچ مشکلی نداریم و فراوان موجود هست.

وی ادامه داد: اما در زمینه ذرت بخاطر شرایط ایجاد شده و قرنطینه شهرها محموله‌های خریداری شده ما قدری با تأخیر می‌رسد که در واقع این ناشی از اجرای طرح فاصله‌گذاری که موجب شده تردد کامیون‌ها در سطح کشور کمتر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد عنوان کرد: اما ورود محموله‌های ذرت از چند روز قبل دوباره شروع شده و در حال حاضر روزی حدود 500 تن وارد استان می‌شود.

سجادی‌پور اضافه کرد: همچنین مکاتبه‌ای با امضای استاندار انجام شده است تا بتوانیم هزار تن ذرت از سهمیه استان که ذخیره استراتژیک است را توزیع کنیم.

گفتنی است چند روز قبل سیدرضا میری رئیس اتحادیه مرغ‌داران استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به شرایط ایجاد شده بواسطه ویروس کرونا، گفته بود: به خاطر محدودیت‌های ترددی که ایجاد شد، ورود نهاده‌های دامی به داخل استان با مشکلاتی مواجه شد و در حال حاضر از نظر تهیه نهاده به شدت مشکل داریم و همین موجب شده تا از نظر جوجه‌ریزی نیز دچار مشکل شویم؛ البته مسئولین استان در حال رایزنی هستند که مجوز بگیرند تا از منابع و ذخایری که وجود دارد استفاده شود.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1597669
ارسال نظر
نظرات