شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613222
آسیب شناسی مجلس دهم -3

مجلس دهم از چشم مردم افتاد/ باور نمی کنم که نماینده ای رای خود را بفروشد

مجلس دهم از چشم مردم افتاد/ باور نمی کنم که نماینده ای رای خود را بفروشد
وی در پاسخ به اینکه گفته می شود در مجلس دهم رای نمایندگان برای استیضاح و سوال از وزرا خرید و فروش می شد، عنوان کرد: باور نمی کنم که نماینده ای رای خود را بفروشد.

«شمس الله شریعت نژاد»، نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با بیان اینکه از مجلس انتظار قانون گذاری وجود دارد گفت: اگر مصوبات مجلس دهم را مورد بررسی قرار دهیم می توان ادعا کرد که مجلس دهم در امر قانون گذاری کوتاهی نداشت.

وی درخصوص عملکرد نظارتی مجلس دهم با بیان اینکه مجلس جز تذکر شفاهی و کتبی، استیضاح، تحقیق و تفحص و سوال اهرم دیگری برای نظارت ندارد افزود: اگر اقدامات نظارتی مجلس دهم را با سایر مجالس مقایسه کنیم خواهیم دید که عملکرد مجلس دهم در این زمینه بیشتر از مجالس قبل بوده است.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: بیش از 50 جلسه غیر علنی در راستای نظارت در مجلس دهم برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه باید همه بخش ها با هم همکاری کنند تصریح کرد: نمی شود از مجلس انتظار نظارت داشت اما دولت یا قوه قضائیه با مجلس همکاری نکنند.

شریعت نژاد درباره اینکه مصوبات مجلس تا چه اندازه توانسته مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کند گفت: 70 درصد مصوبات مجلس درجهت حل مشکلات اقتصادی مردم بود. 

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه درست است سفره ملت کوچکتر شده است اما این مسئله علت دارد و باید علت آن را بررسی کرد گفت: ملت ما مصرف گرا هستند در حالی که باید از مقوله تولید حمایت شود و حمایت از تولید هم یک کار فرهنگی است و باید بخش های فرهنگی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه مجلس دهم به اندازه توانش بر اجرا قانون در کشور نظارت داشت گفت: مجلس دهم بیشتر از این نمی توانست نظارت کند.

مجلس دهم از عملکرد زنگنه راضی بود

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود در مجلس دهم رای نمایندگان برای استیضاح و سوال از وزرا خرید و فروش می شد، عنوان کرد: باور نمی کنم که نماینده ای رای خود را بفروشد.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه این مجلس از چشم مردم افتاد تصریح کرد: عملکرد مجلس دهم باعث نشد که مجلس قبل از چشم مردم بیفتد بلکه سیاه نمایی ها علیه مجلس دهم آن را از چشم مردم انداخت.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره اینکه چرا برخی استیضاح ها مثل استیضاح وزیر نفت در مجلس دهم کلید خورد و بسیاری از نمایندگان آن را امضا کردند اما به نتیجه نرسید عنوان کرد: سیاست دولت و مجلس این است که قبل از اینکه استیضاح در صحن علنی مطرح شود وزیر مورد نظر با نمایندگان جلسه داشته باشد تا اگر قانع شدند سوال به صحن علنی کشیده نشود.

وی با اشاره به اینکه درباره آقای زنگنه نیز وضع به همین منوال بود گفت: مجلس دهم از وزیر نفت راضی بود.

شریعت نژاد درباره اینکه چرا برخی وزرا بعد ازاستیضاح در صحن علنی بیشتر از رای اعتماد از صحن علنی رای می گرفتند گفت: این نقطه قوت مجلس دهم بود. چون در روز رای اعتماد نمایندگان وزرا را خوب نمی شناختند و با شک و تردید رای می دادند اما وقتی توانایی و پشتکار وزیر را بررسی می کردند رای بیشتری به او می دادند.

ناخلف های مجلس دهم همه را خراب کردند

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان برای حفظ منافع ملی سوگند یاد کردند تصریح کرد: باید قبل از هر کار بررسی کنیم که اقدامی که به دنبال آن هستیم به نفع مردم و کشور است یا به ضرر منافع ملی است.

شریعت نژاد با بیان اینکه یک انسان ناخلف ممکن است تمام یک مجموعه را تخریب کند گفت: در مجلس دهم هم همین طور بود.

وی درباره پرونده های قضایی که برای برخی نمایندگان مجلس دهم تشکیل شد گفت: تخلفات نمایندگان در مجلس دهم به خاطر ضعف دستگاه های نظارتی بود. مگر می شود کسی به ادعای نمایندگی مجلس دست در جیب مردم بکند.

نماینده سابق مجلس گفت: اگر کسی دزدی و از بیت المال سوء استفاده کرد باید اشد مجازات متوجه او شود. با نمایندگان متخلف مجلس هم با اشد مجازات برخورد کنند اگر دستگاه‌های نظارتی نظارت نکرده و با متخلفات برخورد نشود از نظر مردم همه یکدست دزد خواهند بود. درحالی که مردم باید به دستگاه‌های مختلف اعتماد کنند.

اخبار مرتبط را اینجا ببینید.

انتهای پیام/ک

 

 

https://newroom.dana.ir/1613222
ارسال نظر
نظرات