شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613269
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد:

میزان فوتی بر اثر کرونا در یزد به صفر رسید

میزان فوتی بر اثر کرونا در یزد به صفر رسید
احمد ترحمی گفت: میزان تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان به زیر 100 نفر رسیده و چندین روز است که فوتی بر اثر کرونا نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، احمد ترحمی معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد عصر امروز در مراسم برگزاری سومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه که در حسینه ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه یزد یکی از استان‌های پیشتاز در مدیریت و کنترل بیماری کرونا بود.

وی افزود: در همان روزهای آغاز شیوع کرونا، با ادغام کارگروه‌ها و شوراها و نهادهایی که مرتبط با بحث سلامت و بهداشت بودند، ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان یزد با محوریت استاندار تشکیل شد و همه فعالیت‌ها ذیل این ستاد شکل گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به تعامل و همکاری خوبی که از سوی ادارات، اصناف و نهادهای مختلف بود شاهد کاهش کرونا در سطح استان هستیم.

ترحمی اضافه کرد: در حال حاضر، میزان تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان به زیر 100 نفر رسیده و چندین روز است که فوتی بر اثر کرونا نداریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد تست مثبت کرونا در استان روزانه به یکی دو نفر رسیده این در حالی است که زمانی ما 117 مورد تست مثبت کرونا داشتیم.

ترحمی یادآور شد: مثلا در روزهای اول تا بیستم فرودین -که اوج شیوع و درگیری کرونا بود- تا حدود 600 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری بودند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه، گفت: لازم می‌دانم از سپاه و بسیج به خاطر همراهی و برپایی رزمایش کمک مؤمنانه و مساعدت خوبی که صورت گرفت، تشکر کنم.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1613269
ارسال نظر
نظرات