شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613770
جوکار در گفتگو با دانا خبر داد:

شرایط نمایندگان برای عضویت در کمیسیون های تخصصی اصلاح می شود

شرایط نمایندگان برای عضویت در کمیسیون های تخصصی اصلاح می شود
نماینده مردم یزد در مجلس گفت: عضویت نمایندگان در کمیسیون های تخصصی بعد از اصلاح آیین نامه داخلی مجلس و بازنگری در امتیازدهی ها انجام پذیر خواهد بود.

«محمدصالح جوکار»، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره انتخاب روسای کمیسیون های تخصصی مجلس عنوان کرد: براساس ماده 36 آیین نامه داخلی مجلس دستورالعملی برای امتیازبندی نمایندگان براساس تحصیلات و سوابق نمایندگی و فعالیت هایی که از قبل در داخل کمیسیون های مختلف داشتند، برای مجلس لازم الاجرا است.

وی با اشاره به اینکه هر یک از این موارد براساس این ماده از آیین نامه امتیاز خاصی دارد افزود: امتیازات نمایندگان جمع بندی شده و در نهایت در شعب 15 گانه تشکیل شده در مجلس کمیسیون هر یک از نمایندگان مشخص خواهد شد و پس از آن امکان انتخاب روسای کمیسیون ها فراهم می شود.

جوکار با بیان اینکه اگر نماینده ای اعتراضی داشته باشد این اعتراضات نیز در شعبه مورد نظر رسیدگی می شود تصریح کرد: برخی نمایندگان معتقدند که این بخش از آیین نامه نیازمند تغییر و اصلاح است از این رو اصرار بر این است که قبل از انتخاب اعضای کمیسیون ها آیین نامه مجلس اصلاح شود.

نماینده مردم یزد در مجلس گفت: قرار است هیئت رئیسه مجلس بعد از بررسی مجدد این بخش از آیین نامه اصلاحات لازم را انجام دهد تا براساس آیین‌نامه اصلاح شده اعضای کمیسیون ها معرفی شوند.

انتهای پیام/ک

https://newroom.dana.ir/1613770
ارسال نظر
نظرات