شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613793
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اعلام کرد

موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمک به اقتصاد کشور

موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمک به اقتصاد کشور
فاطمی با بیان اینکه موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمک به اقتصاد کشور است، گفت: دولت تا به امروز مخالف اجرایی شدن این طرح بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مصطفی فاطمی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اثرات تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بر اقتصاد و گردشگری استان یزد، گفت: شرایط کنونی که مشکلات زیادی در حوزه گردشگری به وجود آمده یکی از راه‌هایی که می‌تواند این جریان را در کشور راه بیاندازد و از ظرفیت داخلی بتوانیم به‌خوبی استفاده کنیم این است که امکان سفر برای مردم در تعطیلات آخر هفته‌ها فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه تعطیلات آخر هفته و سفر برای مردم یک‌چیز مرسوم در تمام دنیا است اضافه کرد: اکثر کشورهای دنیا تعطیلات پایان هفته‌های دو یا سه‌روزه دارند و تنها چند کشور هستند که تعطیلاتشان یک روز است.

وی با تأکید بر اینکه تعطیلات پایان هفته سبب رونق گردشگری در جهان شده است ادامه داد: گردشگری استحکام‌بخش اقتصادهای دنیا، تامین کننده نقدینگی، فراهم‌کننده کار و رفاه اجتماعی و محرک بقیه بخش‌های اقتصادی در دنیا است.

فاطمی خاطرنشان کرد: با مشاهده بحث گردشگری در یزد خیلی از عوامل مختلف به این موضوع وابسته و امروز که در جریان کرونا با محدودیت‌هایی در گردشگری روبه‌رو شده‌ایم، بسیاری از مشاغل مانند حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، صرافی‌ها، صنایع‌دستی و بازار به مشکل خورده و وابسته به صنعت گردشگری به‌عنوان صنعت مادر شده‌اند. در این شرایط وقتی بتوانیم این صنعت را به‌درستی در کشور رونق دهیم درواقع محرکی برای کل اقتصاد شده و جریان اقتصاد را در استان یزد و کشور ایجاد کرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد عنوان کرد: موافقت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بزرگ‌ترین کمکی است که می‌تواند در شرایط کنونی به رونق گردشگری و ایجاد نقدینگی در کشور و استان‌های گردشگر پذیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان‌های یزد، شیراز و اصفهان به‌عنوان مثلث گردشگری مرکز کشور می‌توانند از تعطیلات پنج‌شنبه‌ها بهترین استفاده را ببرند اضافه کرد: پیشنهاد این طرح از سوی ما داده‌شده و برای تصویب آن کار سختی را پیش روداریم چون دولت و مجلس باید آن را تصویب کنند. علی‌رغم اینکه بخش‌های مدیریتی شهری موافقت خود را اعلام کردند و حتی بحث کاهش هزینه‌ها را نیز داشتند ولی دولت تا به امروز مخالف اجرایی شدن این طرح بوده است.

فاطمی در پایان خاطرنشان کرد: استانداران سه استان، عوامل بخش خصوصی و دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این حوزه موافقت‌های خود را به‌صورت ضمنی اعلام کردند و امیدواریم که این طرح در مجلس ارائه و مصوب شود.

انتهای پیام/
 

https://newroom.dana.ir/1613793
ارسال نظر
نظرات