شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614340
پژوهشگر سیاسی مطرح کرد

ترویج سکولاریسم توسط مدعیان خط امام

ترویج سکولاریسم توسط مدعیان خط امام
کامران غضنفری گفت: برخی سعی می‌کنند خط و مشی اصلی حضرت امام را تحریف کنند و به دورغ به امام نسبت بدهند که ایشان پشت پرده دنبال ارتباط با آمریکا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، کامران غضنفری تحلیلگر و پژوهشگر سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به تلاش برخی‌ جریان‌های سیاسی جهت تحریف راه و اصول امام خمینی(ره) گفت: یکی از مواردی که در این چند سال گذشته سعی داشتند حضرت امام را به گونه‌ای دیگری به مردم معرفی کنند تحریف ابعاد وجودی خود امام است.

 

امام تحصیلات حوزوی را مساوی با گوشه‌نشینی نمی‌دانست

وی افزود: امام فقیهی برجسته، فیلسوفی بزرگ و عارفی صاحب‌نظر و اهل خشوع و تضرع بود اما در عین حال یک مجاهد بزرگ بود و از همان دوران جوانی جهاد در راه خدا را در پیش گرفته بود و برخلاف تصورات رایج در آن سال‌ها، تحصیلات حوزوی را مساوی با عزلت و گوشه‌نشینی فرض نمی‌کرد.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: حضرت امام پا به عرصه سیاست گذاشت و مستقیم با حکومت طاغوتی زمان خودش درگیر شد و آن را فاقد مشروعیت اعلام کرد و با این تلاش و جهاد در راه خدا موفق شد به پشتوانه حمایت مردم، آن نظام ظالمانه‌ی موروثی سلطنتی و طاغوتی را سرنگون کند و نظامی بر مبنای اسلام را بنیان بگذارد.

غضنفری خاطرنشان کرد: امام کارها را از طریق انتخابات به مردم سپرد، انتخاباتی که از همان روزهای اول بعد پیروزی انقلاب اسلامی در دستور کار گرفت و جمهوری اسلامی تقریبا هر ساله این نظام انتخاباتی را تا الان داشته است و همه کارها از طریق مردم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حضرت امام، این تصور رایج شبه‌روشنفکران غرب‌زده که معتقد بودند دین از سیاست جداست را بر هم زد، عنوان کرد: یکی از تحریف‌های بزرگی که امروزه سعی می‌شود انجام شود و به ویژه روی نسل جوان سعی می‌کنند در این جهت کار فکری کنند این است که القا کنند دین ربطی به سیاست ندارد یعنی همان سکولاریسم؛ سکولاریسمی که متأسفانه توسط بخشی از عناصر واداده و غرب‌زده در داخل کشور سالیان زیادی است دارد دنبال می‌شود.

 

تلاش مدعیان خط امام برای ترویج سکولاریسم

تحلیلگر سیاسی اضافه کرد: سکولاریسم همان پروژه‌ای است که دشمنان دین به دنبال آن هستند و می‌خواهند بگویند امور سیاسی و حکومتی ربطی به دین و مذهب ندارد، اما امام خمینی آمد این تصور باطل را کنار زد و نشان داد که دین دقیقا ربط به حکومت و سیاست و ربط به زندگی روزمره مردم دارد.

غضنفری ادامه داد: در همین راستا یکی از توطئه‌های بزرگی که در این ده‌های اخیر از طرف آمریکا و متحدان و وابسته‌های داخلی‌اش دارد دنبال می‌شود این است که فساد و فحشا را در جامعه گسترش دهند و مردم و به ویژه جوانان را با آن مشغول کنند تا آن‌ها سرشان گرم شود و اصلا کاری به دین و برپایی نظام و حکومت دینی نداشته باشند.

وی تأکید کرد: توسعه سکولاریسم اقدامی است که برخی از مدعیان پیروی از خط امام هم متأسفانه در سال‌های گذشته به آن دامن زده‌اند و آن را در نشریات و رسانه‌هایشان و همچنین توسط برخی از اساتید دانشگاه‌ها ترویج کرده‌اند.

 

به دروغ می‌خواهند بگویند امام دنبال رابطه با آمریکا بود

پژوهشگر سیاسی تصریح کرد: یکی از جاهای دیگری که تلاش دارند حضرت امام را تحریف کنند، این است که می‌خواهند اینگونه القا کنند که امام به دنبال سازش با آمریکا بود! این در حالی است که از همان ابتدای انقلاب امام مکرر علیه آمریکا موضع گرفت و آمریکا را رژیمی ظالم و ضدبشری اعلام کرد و آن را شیطان بزرگ و ام‌الفساد قرن نامید.

غضنفری اضافه کرد: با این وجود اما یک عده از مدعیان سعی می‌کنند که این خط و مشی اصلی حضرت امام را تحریف کنند و به دورغ به امام نسبت بدهند که ایشان پشت پرده دنبال ارتباط با آمریکا بود.

وی ادامه داد: این یکی از تحریف‌هایی است که در سالیان گذشته سعی شده در مورد حضرت امام انجام شود که بایستی که با رجوع به منابع تاریخی واقعیت‌ها را برای مردم تشریح کرد و خط تحریف را به مردم نشان داد.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1614340
ارسال نظر
نظرات