شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614700
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره):

برخی از کسانی که باید از راه امام صیانت کنند، خودشان عامل تحریف اندیشه امام هستند

برخی از کسانی که باید از راه امام صیانت کنند، خودشان عامل تحریف اندیشه امام هستند
محمدرضا باقرزاده گفت: برخی نهادهایی که متولی نشر اندیشه حضرت امام هستند، به جای تبیین راه امام، آن را تحریف می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام محمدرضا باقرزاده عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: بعد از رحلت حضرت امام، دو خطر جدی وجود دارد یکی خطر تحریف اندیشه‌های امام خمینی و دیگری فراموشی راه امام است.

وی افزود: خطر تحریف اندیشه امام به این معنا است که کسانی به دنبال این هستند که امام را به گونه‌ای تعریف کنند که در قاب و تصویر ذهنی خودشان می‌گنجد یعنی از امام تصویری را ارائه می‌دهند، کأنه امام همانی است که آن‌ها تصور می‌کنند.

برخی نهادهای متولی نشر اندیشه‌های امام، به دنبال تحریف امام هستند

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) اظهار داشت: برخی‌ها اندیشه امام را می‌خواهند به اندیشه خودشان تقلیل بدهند و به دنبال این هستند که بگویند امام کسی غیر از ما نیست و امام برای ماست و کسی هم حق ندارد برداشت و قرائت دیگری داشته باشد؛ در این بین متأسفانه بعضی از افراد و جریان‌هایی که متکفل صیانت از راه امام هستند، خودشان عامل تحریف هستند.

باقرزاده خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم یک جریان سیاسی تلاش می‌کند امام خمینی (ره) را به نفع اغراص سیاسی خودش مصادره کند و حتی  بعضی از انحرافات سیاسی را به اسم حضرت امام به جامعه تلقین می‌کنند.

وی تأکید کرد: برخی نهادهایی که متولی نشر اندیشه حضرت امام هستند، به اسم امام خمینی، اما به کام سکولارها و لیبرال‌ها و در واقع به کام کسانی که مخالف اندیشه امام هستند، فعالیت می‌کنند و به اسم آزاداندیشی به جای تبیین راه امام، آن را تحریف می‌کنند.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) تأکید کرد: ما برای اینکه در دام تحریف اندیشه حضرت امام نیفتیم باید به منبع تبیین اندیشه‌های امام مراجعه کنیم و مهم‌ترین مرجع تبیین دیدگاه‌های امام، همان میراث گرانبهای امام یعنی ولایت فقیه است.

باقرزاده اضافه کرد: وقتی مجلس خبرگان فردی را به عنوان رهبری معرفی می‌کند یعنی اینکه این فرد نسبت به دیگران برای تفسیر دیدگاه‌های امام اصلح است، لذا دیدگاهی که او مطرح می‌کند دیدگاه امام است.

برخی جریان‌های سیاسی می‌خواهند مسلمات راه امام فراموش شود

وی با بیان اینکه یکی دیگر از آسیب‌ها، فراموشی راه امام است، تصریح کرد: استقلال‌طلبی، عزت‌خواهی، استبکارستیزی، تقوا، زهد و ساده‌زیستی از مسلمات راه امام است اما برخی از جریان‌ها می‌خواهند این مسلمات راه امام به فراموشی سپرده شود تا دیگر نشانه‌ای از منش امام در زندگی مسئولان نباشد.

باقرزاده بیان کرد: فراموشی راه امام توسط مسئولین و جریان‌هایی اتقاق می‌افتاد که جلوی چشم مردم دارند راه امام را زیر پا می‌گذارند و می خواهند طوری شود که مثلا دیگر نشانه ای از منش و زهد و ساده زیستی امام  در زندگی مسئولان نباشد.

وی اظهار داشت: وظیفه داریم با دو آسیب بزرگ یعنی تحریف اندیشه امام و فراموشی راه امام به شدت مقابله کنیم، تا این مسیر پر از عزت و همراه با سربلندی همواره جلوی روی مردم ما باشد.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1614700
ارسال نظر
نظرات