شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:46 منتشر شده در مورخ: 1399/04/21 شناسه خبر: 1625761
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار یزد خبر داد؛

ابلاغ دستورالعمل هفته "عفاف و حجاب" به دستگاه‌های اجرایی استان یزد

ابلاغ دستورالعمل هفته "عفاف و حجاب" به دستگاه‌های اجرایی استان یزد
خامسی گفت: برای هر دستگاه اجرایی در استان علاوه بر برنامه‌های مشترک، وظایف اختصاصی در هفته حجاب و عفاف تعریف شده که باید در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فخرالسادات خامسی هامانه در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ در خصوص موضوع عفاف و حجاب اخیرا ستادی با عنوان ستاد استانی هماهنگی و راهبردی اجرای مصوبه عفاف و حجاب برای اجرایی شدن مصوبه 820 شورای عالی  انقلاب فرهنگی مبنی بر مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با ریاست استاندار و دبیری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار تشکیل شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این مصوبه علاوه بر وظایف عمومی، وظایف اختصاصی در چهار بخش تعریف شده است که وظایف علمی و آموزشی مربوط به دستگاه‌هایی چون آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، وظایف تبلیغی فرهنگی مربوط به دستگاه‌های سازمان تبلغیات اسلامی، ارشاد، صداو سیما، بسیج، حوزه‌های علمیه و ... ، وظایف اجرایی پشتیبانی مربوط به سازمان صمت، میراث فرهنگی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و .. و وظایف خدماتی نیز برای شهرداری‌ها، بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید تعریف شده است و این ستاد استانی بر اجرای مصوبات و عملکرد دستگاه‌ها در استفاده از ظرفیت‌های خود در این زمینه مدیریت و نظارت دارد.

مدیر کل دفتر دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار یزد عنوان کرد: طی دستورالعمل ابلاغ شده برای سال 99، روز شماری تعریف شده که براساس این روز شمار هفته حجاب و عفاف، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردمی باید بحث ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیاد خانواده را مورد توجه قرار دهند و یک سری برنامه‌های ترویجی و تبلیغی را به شکل هماهنگ، هوشمندانه و هنرمندانه با استفاده از توانمندی‌ها و به کارگیری رسانه‌های  نوین در فضاهای مجازی و محیط‌های اجتماعی در دستور کار خود قرار دهند.

خامسی ادامه داد: چهار هشتگ #عفاف_غیرت_ومسئولیت_اجتماعی، #عفت_ومحبت، #عفت_و_حیا و #آرامش_معنوی برای هفته عفاف و حجاب پیشنهاد شده و بر این اساس چهار برنامه مشترک فضاسازی و تبلیغات محیطی با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات نوین ارتباطی در فضای حقیقی و مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری برای عفاف و حجاب برای کارمندان، خانواده‌ها و مراجعین، برگزاری نمایشگاه‌ عرضه کتاب، محصولات فرهنگی و مد لباس به صورت مجازی و تبیین واقعه گوهرشاد و پاسخ به سوالات دینی و شبهات مطرح شده در فضای مجازی برای دستگاه‌های اجرایی تعریف شده است.

 وی عنوان کرد: برای هر دستگاه اجرایی در استان علاوه بر برنامه‌های مشترک، وظایف اختصاصی در هفته حجاب و عفاف تعریف شده است که باید در این زمینه اقدام کنند و دفتر امور اجتماعی استانداری نیز علاوه بر پیگیری برنامه‌هایی اجرایی در استانداری و هماهنگی ایجاد بین برنامه‌ها، بر عملکرد دستگاه‌ها در انجام وظایفشان در هفته عفاف و حجاب نظارت کرده و در این زمینه گزارش گیری می‌کند.

انتهای پیام/

 

 

https://newroom.dana.ir/1625761
ارسال نظر
نظرات