شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/04/23 شناسه خبر: 1626364
نائب‌رئیس کمیسیون شوراهای مجلس خواستار شد

ضرورت ورود وزارت امور خارجه به گستاخی کره جنوبی/ از بی‌ادبی دولت کره جنوبی نخواهیم گذشت

ضرورت ورود وزارت امور خارجه به گستاخی کره جنوبی/ از بی‌ادبی دولت کره جنوبی نخواهیم گذشت
آصفری تصریح کرد: اینکه دولت کره جنوبی بهانه‌جویی می‌کند و می‌گوید ایران باید به خاطر ماندن پول‌هایش در کره غرامت بپردازد؛ این یک نوع گستاخی و بی‌ادبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری نائب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به بلوکه کردن 9 میلیارد دلار پول ایران توسط دولت کره جنوبی گفت: به نظر من این مبلغ 9 میلیارد دلاری که جمهوری اسلامی ایران از کره جنوبی می‌خواهد، بایستی وزارت امور خارجه در قبال این مسئله، زودتر از این ورود می‌کرد و دولت کره جنوبی باید هم اصل پول و هم سود آن را بازگرداند.

وی افزود: وزارت امور خارجه باید هرچه سریعتر سفیر کره جنوبی را احضار و اعتراض جمهوری اسلامی ایران را نسبت به دولت کره جنوبی اعلام کند؛ وزارت امور خارجه حتی قوه قضائیه نیز بایستی ورود کنند و نباید بیش از این، اسباب سوءاستفاده کشورهای دیگر فراهم شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: بهانه کره جنوبی برای بلوکه کردن پول‌های ایران یعنی موضوع تحریم‌ها هیچ ارتباطی با کره جنوبی ندارد چرا که مسائل ما با 5+1 از مسائل ما با کره جنوبی جدا است. 

آصفری خاطرنشان کرد: دولت کره جنوبی اگر خیلی دغدغه بحث تحریم‌ها را دارد و می‌گوید به دلیل تحریم‌ها پول‌های ایران را نگه داشته است، چطور اجازه ورود کالاهایش را به ایران می‌دهد و آنجا تحریم‌ها مشکلی برایش ایجاد نمی‌کند اما برای بازگرداندن پول‌ها بهانه‌جویی می‌کند.

وی با بیان اینکه ما نیز پیگیر این موضوع خواهیم بود، تأکید کرد: هرچه سریعتر و همین امروز باید وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی ما نسبت به این مسئله ورود کند.

آصفری با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید نسبت به موضع‌گیری گستاخانه کره جنوبی پاسخگو باشد، تصریح کرد: اینکه دولت کره جنوبی بهانه‌جویی می‌کند و می‌گوید ایران باید به خاطر ماندن پول‌هایش در کره غرامت بپردازد؛ این یک نوع گستاخی و بی‌ادبی از سوی دولت کره جنوبی نسبت به ملت ایران و جمهوری اسلامی است که مطمئنا ما از این بی‌ادبی دولت کره جنوبی نخواهیم گذشت.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1626364
ارسال نظر
نظرات