شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/24 شناسه خبر: 1626691
مهر بطلان مدیرکل بهزیستی یزد بر یک شایعه؛

تکذیب افزایش خشونت خانگی در یزد

تکذیب افزایش خشونت خانگی در یزد
عطابخش گفت: افزایش دو برابری تماس‌ها به سامانه‌های بهزیستی به معنی افزایش خشونت نبوده بلکه تعداد زیادی از این تماس‌ها، بی‌ربط و بی مورد بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی عطابخش در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه در زمان اوج کرونا تعداد تماس‌ها با سامانه‌های بهزیستی تقریبا دو برابر شد، گفت: تعداد سامانه‌های 1480 و سامانه 123 اورژانس اجتماعی بهزیستی پاسخگوی شهروندان است که البته افزایش تماس‌ها به معنی افزایش خشونت نبوده بلکه تعداد زیادی از این تماس‌ها بی‌ربط و بی مورد بوده است.

وی ادامه داد: افزایش تماس‌ها با بهزیستی در زمان شیوع کرونا بیشتر به دلیل اطلاع رسانی گسترده و دو مرحله‌ای وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی بوده است و دلیلی بر افزایش دو برابری خشونت نیست.

مدیرکل بهزیستی استان یزد عنوان کرد: متاسفانه در سال گذشته شاهد افزایش جزئی آسیب‌های اجتماعی در قالب همسرآزاری، دختران آسیب دیده، کودکان کار و خیابانی و زنان آسیب دیده بودیم و بیشتر تماس‌هایی که با سامانه 123 برقرار شده نیز در رابطه با خشونت خانگی بوده است.

ارائه 44 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به معلولان استان

عطابخش افزود: تقریبا حدود 38 هزار نفر با سامانه 1480 بهزیستی استان تماس برقرار کردند و تیم سیار بهزیستی استان نیز به حدود چهار هزار نفر آسیب دیده اجتماعی خدمت رسانی کردند.

وی در خصوص تسهیلات اشتغالزایی ارائه شده به معلولان در استان گفت: در سال گذشته بالغ بر یک هزار و 300 معلول استان تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند که مبلغ آن تقریبا 43 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام/

 

 

https://newroom.dana.ir/1626691
ارسال نظر
نظرات