شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1399/05/23 شناسه خبر: 1636448
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد:

اماکن روباز مدارس یزد در اختیار هیئت‌های عزاداری قرار می‌گیرد

اماکن روباز مدارس یزد در اختیار هیئت‌های عزاداری قرار می‌گیرد
حجت الاسلام سید محمدناصر حیدری گفت: آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و اداره اوقاف یزد ملزم شدند تا اماکن روباز خود را در اختیار هیئت‌های عزاداری قرار دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سید محمدناصر حیدری در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ در خصوص دستورالعمل برگزاری ماه محرم در استان یزد گفت: دستورالعمل برگزاری مراسم محرم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به استان‌ها ابلاغ شده است و علاوه بر دستورالعمل‌های ابلاغ شده مقرر شده است که ستاد هر استانی بنا به منطقه خود تدابیر لازم را درزمینه برگزاری مراسم محرم بیندیشید. استان یزد نیز با توجه به سبک‌های مختلف عزاداری و روضه خوانی که دارد آخرین دستورالعمل‌ها و تغییرات را انجام داده و نهایی و مصوب کرده است.

وی عنوان کرد: دستورالعمل برگزاری ستاد استانی مقابله با کرونا از سه بخش مراسم عزاداری و روضه خوانی، اقامه عزا و سینه زنی و پخش نذورات و پذیرایی تشکیل شده که طبق این دستورالعمل مراسم‌ها حتما باید در اماکن روباز، با رعایت فاصله دو متری و حداکثر به میزان دو ساعت انجام می‌شود و هیئت‌ها باید علاوه بر معرفی همیار سلامت جهت دادن تعهد مبنی بر رعایت پروتکل‌ها و دریافت مجوز عزاداری در سامانه بیرق ثبت نام کنند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در خصوص اقامه عزا و سینه زنی در ماه محرم امسال افزود: در این ایام هر نوع عزاداری که موجب تجمع شود و یا موجب نقض پروتکل‌های بهداشتی شود ممنوع است بر این اساس نخل برداری، تعزیه خوانی و جابه‌جابی هیئت‌ها در بین محلات و تکایا ممنوع می‌باشد و سینه زنی و زنجیززنی آن هم با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها امکان پذیر است.

وی گفت: در بخش توزیع نذورات و پذیرایی نیز در ایام محرم امسال هیچ گونه پذیرایی و توزیع نذورات در طول اجرای مراسم نباید وجود داشته باشد و توزیع نذورات باید با بسته بندی بهداشتی آنها و به صورت بیرون بر پس از پایان مراسم انجام می‌شود و به جز موکب‌های سلامت که اقدام به توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده می‌کنند برپایی موکب‌های پذیرایی ممنوع است.

حیدری ادامه داد: هیئات برای برگزاری مراسم عزاداری به فضاهای روباز نیاز دارند از این رو طبق مصوبا ستاد مقابله با کرونا آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و اداره اوقاف استان ملزم شدند تا اماکن روباز خود که امکان برگزاری مراسم در آن وجود دارد را در اختیار هیئت‌ها قرار دهند بر این اساس هیئت‌ها می‌توانند با مسئولان مربوطه مدارس، ورزشگاه‌ها و امامزاده‌هایی که امکان برگزاری مراسم در آنها وجود دارد ارتباط بگیرند که قطعا با آنها همکاری خواهد شد در غیر اینصورت می‌توانند به سازمان تبلیغات مراجعه کنند تا در این زمینه نقشه واسطه‌گری را انجام دهد.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1636448
ارسال نظر
نظرات