شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1399/06/30 شناسه خبر: 1649051
رتبه پنج کنکور سراسری ریاضی مطرح کرد

در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم/ نقش مهم والدین و معلمان در موفقیت دانش‌آموز

در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم/ نقش مهم والدین و معلمان در موفقیت دانش‌آموز
سروش شرافت گفت: شخصا در کلاس کنکور شرکت نکردم و بیشتر نیازهای آموزشی‌ام را با مراجعه به معلمان و کتب کمک درسی برطرف می‎کردم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سروش شرافت بفروئی رتبه پنج کنکور سراسری ریاضی و فنی به عنوان تنها تک رقمی کنکور در استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، گفت: با علاقه‌ای که به رشته ریاضی داشتم در این رشته و در مدرسه استعداد درخشان شهید صدوقی ادامه تحصیل دادم و با انگیزه درس خواندم و از این جهت آمادگی لازم برای شرکت در کنکور را داشتم.

وی در خصوص زمان مطالعه دروس برای شرکت در کنکور سراسری ادامه داد: اینگونه نبود که زمان یا ساعت مشخصی را به صورت روزانه به مطالعه دروس اختصاص بدهم بلکه براساس برنامه ریزی که داشتم از مهرماه مقطع دوازدهم به صورت جدی و کیفی درس خواندن را برای شرکت در کنکور آغاز کردم و کمیت زیاد برایم مهم نبود. معمولا بعد از تدریس معلم درس‌نامه‌ها را مطالعه می‌کردم و تست می‌زدم.

شرافت با اشاره به نقش والدین و معلمان در موفقیت خود گفت: هیچ گاه نمی‌توان نقش والدین را در موفقیت دانش آموز نادیده گرفت، والدین من نیز همیشه به خصوص در سال کنکور به بهترین نحو حامی و پشتیبان من بودند و از طرفی معلمان بسیار خوبی نیز داشتم که تدریس را به بهترین شکل انجام می‌دادند.

وی در خصوص شرکت در کلاس‌های کنکور تصریح کرد: شخصا در کلاس کنکور شرکت نکردم و به نظرم یادگیری خود دانش‌آموز مهم‌تر است و بیشتر نیازهای آموزشی‌ام را با مراجعه به معلمان و کتب کمک درسی برطرف می‎کردم.

این دانش آموز موفق یزدی با بیان اینکه قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامییوتر را دارد، در توصیه یه دانش آموزان و کنکوری‌ها گفت: باید درس خواندن و مطالعه دروس را به صورت کیفی انجام داد اینکه زمان خاصی را به صورت روزانه به مطالعه اختصاص بدهیم اما به صورت مفهمومی آن‌ها را متوجه نشویم ما را در ادامه با مشکل مواجه خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1649051
ارسال نظر
نظرات