شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1399/06/31 شناسه خبر: 1649312
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان یزد:

اولویت ما آموزش حضوری است/ ساز و کار آموزش در مدارس متوسطه یزد

اولویت ما آموزش حضوری است/ ساز و کار آموزش در مدارس متوسطه یزد
سیدعلی کارآموز گفت: اولویت با آموزش حضوری است اما حضور دانش آموازن با توجه به شرایطی که وجود دارد اجباری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علی کارآموز در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: با صحبت‌هایی که وزیر آموزش و پرورش داشتند مبنی بر حضور دانش آموزان در روز 15 شهریورماه در مدارس، دانش آموزان حضور پیدا کردند و کتاب‌های درسی خود را تحویل گرفتند و هم اکنون نیز کلاس‌های درس  در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون دانش آموزان دوره متوسطه اول ودوره متوسطه دوم با توجه به مصوبات شورای آموزش مدرسه و برنامه‌ریزی و گروه بندی که انجام می‌شود در سه کلاس 35 دقیقه‌ای به فاصله ده دقیقه استراحت در مدارس حضور پیدا می‌کنند و معلمان آموزش مکمل را از طریق مجازی تا ساعت پایانی مدرسه به دانش آموزان انجام می‌دهند که می‌تواند به صورت تدریس، حل تمرین، پرسش و پاسخ و ... باشد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: در هنرستان‌ها نیز به همین صورت است منتها به دلیل اینکه آموزش دانش آموزان هنرستان 8 ساعته است، چهار کلاس 35 دقیقه‌ای به فاصله استراحت ده دقیقه‌ای به صورت حضوری برگزار می‌شود و کارگاه‌های آموزشی و مهارتی آنها نیز حتما به صورت حضوری برپا می‌‌شود.

کارآموز عنوان کرد: با توجه به سخنان وزیر آموزش و پرورش اولویت با آموزش حضوری است اما حضور دانش آموازن با توجه به شرایطی که وجود دارد اجباری نیست و دانش آموزانی که خود بیماری‌های زمینه‌ای دارند یا پدر و مادرشان دارای مشکل و بیماری هستند با هماهنگی با مدیر مدرسه اجباری نیست و می‌توانند از آموزش مجازی از طریق شبکه شاد، شبکه آموزش و درسنامه‌ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سلامت دانش آموزان، معلمان و پرسنل مدرسه در اولویت و مورد تاکید است و اصل را بر سلامتی روانی و جسمی دانش‌آموزان گذاشتیم و بر این اساس روزانه ضدعفونی مدارس و کلاس‌ها توسط عوامل خدماتی و اجرایی مدرسه انجام می‌شود.

کارآموز افزود: تیم‌های نظارتی آموزش و پرورش نیز در شهرستان‌ها، مناطق و نواحی آموزش و پررش استان به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس بر آنها نظارت دارند و کارشناسان حوزه بهداشت نیز در مدارس حضور پیدا کرده و بر رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی نظارت دارند.

 وی گفت: معلمان در شرایط موجود موظف هستند برابر با مدت زمانی که متعهد است در مدرسه حضور داشته باشد به صورت حضوری یا مجازی به تدریس برای دانش‌آموزان بپردازد البته برخی معلمان ما پا را از این نیز فراتر گذاشته و خارج از موظفی خود نیز آموزش را انجام می‌دهند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد عنوان کرد: فصل الخطاب آموزش در حوزه مجازی شبکه شاد است که مرتبا بروز شده است و امکان بارگذاری دروس در آن وجود دارد و تاکنون نیز بسیاری از دروس در ابن شبکه بارگذاری شده است و معلم می تواند بالافاصله تدریس خود را از طریق این شبکه انجام دهد و دانش آموزان از آن استفاده کنند، از طریق این شبکه می‌توان حل تمرین، پرسش و پاسخ، حضور غیاب و دیگر موارد را نیز انجام داد.

انتهای پیام/

 

https://newroom.dana.ir/1649312
ارسال نظر
نظرات