شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651897
امام جمعه اردکان:

ایستادگی در مقابل دشمن بهترین درسی که می‌توان از دفاع مقدس گرفت

ایستادگی در مقابل دشمن بهترین درسی که می‌توان از دفاع مقدس گرفت
حجت‌الاسلام شاکر گفت: ایستادگی در مقابل دشمن بهترین درسی است که می‌توان از دفاع مقدس گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گقت: دفاع مقدس یک مدرسه بود که می‌توان درس‌های آن را در عرصه‌ها و زمینه‌های مختلف اجرایی کرد و از تجربیات یادگاران دفاع مقدس استفاده کرد به خصوص که از دفاع مقدس آموختیم که باید در زمینه نظامی و دفاعی از استقلال برخوردار باشیم و خود کفا باشیم.

وی ادامه داد: اینکه یک کشور در عرصه جنگ نظامی بتواند تسلیحات نظامی مورد نیاز را خودش تولید کند اهمیت بسیار بالایی دارد و خوشبختانه کشور ما با روحیه خودباوری و الگو برداری از فرهنگ دفاع مقدس توانسته در عرصه نظامی و دفاعی پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد به گونه‌ای که چشم طمع دشمنان برای حمله نظامی به کشور ما برداشته شده است.

امام جمعه اردکان با اشاره به جنبه فرهنگی و معنوی دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس در عرصه فرهنگی و معنویت یک دانشگاه به تمام معنا بود، از خود گذشتگی و ایثار در آن موج می‌زد و ذره‌ای در بین رزمندگان مسائل دنیوی و مادی مطرح نبود و از همه مهم‌تر ولایت مداری و گوش به فرمان ولایت بودن از ویژگی‌های بارز رزمندگان دفاع مقدس بود.

شاکر افزود: امروز نیز در کشور به روحیه ایثار و از خود گذشتگی، عدم طمع به دنیا، پایبند بودن به مسائل اخلاقی و ... محتاج هستیم و این ویژگی‌ها گره گشای بسیاری از مشکلات است، مدیریت و رهبری امام(ره) و ولایت مداری و ولایت پذیری رزمندگان یکی از رموز پیروزی ما در دفاع مقدس بود که اکنون نیز ولایت مداری در بین مردم و مسئولان موجب غلبه بر مشکلات خواهد بود.

وی گفت: ولایت مداری و فرمایشات حکیمانه رهبری موجب شده است که تاکنون با وجود همه هجمه‌ها، فشارها و تحریم‌هایی که دشمن علیه ملت و نظام اسلامی ما اعمال می‌کند در میدان‌های نبرد فرهنگی و اقتصادی و ... مقاومت کنیم و ملت ما با وجود همه فشارها و مشکلات با ولایت پذیری خود روی پای خود ایستاده است.

حجت الاسلام شاکر  با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن بهترین درسی است که می‌توان از دفاع مقدس گرفت، افزود: هر چقدر هم دشمن قوی باشد و پشتوانه داشته باشد ما چنانجه توکل به خدا، ایمان به وعده‌های خدا ، وحدت و همدلی و  تبعیت از ولایت فقیه را مورد توجه قرار دهیم نتیجه شیرینی نصیبمان خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز جبهه استکبار دست به دست هم داده است تا به تعبیر رهبری بی رحمانه ترین فشارها و تحریم‌ها علیه ملت ما وارد کنند اما اگر ملت ایران مقاومت کند و پشت سر رهبری استقامت ورزد به زودی در این میدان نیز پیروز خواهد شد و پایه‌های اقتصادی کشور استوار و مستقل می‌شود به گونه‌ای که با تحریم، نوسانات دلار و ... دچار تزلزل نمی‌شود.

انتهای پیام/

 

 

https://newroom.dana.ir/1651897
ارسال نظر
نظرات