شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/23 شناسه خبر: 1657228
دانا گزارش می‌دهد؛

خودکشی یک دانش‌آموز؛ وقتی شایعه و جوسازی بهم می‌رسند!/ امنیت روانی خانواده‌ها، فدای حاشیه‌سازی رسانه‌ای

خودکشی یک دانش‌آموز؛ وقتی شایعه و جوسازی بهم می‌رسند!/ امنیت روانی خانواده‌ها، فدای حاشیه‌سازی رسانه‌ای
پس از انتشار خبری تلخ مبنی بر خودکشی یک دانش آموز، شبکه های اجتماعی و برخی رسانه های بیگانه، در حالی که هنوز ابعاد مختلف ماجرا در حال بررسی است، شروع به شایعه سازی های مختلف پیرامون موضوع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از انتشار خبر حادثه تلخ خودکشی یک دانش آموز در فضای مجازی اظهار نظر مختلف و بی پایه و اساسی خصوصا از بدو وقوع این مسئله منتشر شد. حادثه ابهامات و ابعاد مختلفی دارد اما به قولی هر کسی از ظن خود یار این ماجرا شد و شبکه های ضدانقلاب که از هر فرصتی برای اقدام علیه کشورمان سوءاستفاده می کنند نیز در این ماجرا به مسموم سازی  افکارعمومی پرداختند.

جالب اینجاست که شبکه ضدانقلاب من و تو در یک موضعی کاملا عجیب و غیر قابل باور این ماجرا را به مسئله قصاص در ملاعام ربط داده و سعی کرده تا ذهن افکارعمومی را در این زمینه مشوش کند. این ماجرا به خوبی اهداف این شبکه ها از پرداختن به این مسئله را نشان می دهد.
 
درواقع ضدانقلاب با فضای مسموم سازی افکارعمومی به طور کاملا ابزاری و سیاسی و معاندانه تلاش مذبوحانه‌ای را علیه کشورمان سازمان داده است. این درحالی است که هنوز ابعاد ماجرا به طور کارشناسانه به طور کامل بررسی نشده است و اطلاعات ضدونقیضی از شب حادثه به گوش می رسد. 
 
از سوی دیگر نگرانی های زیادی نسبت به حضور بی مبالات دانش آموزان در فضای مجازی و آسیب هایی که در این حوزه وجود دارد همواره خصوصا از سوی والدین مطرح شده است. در این زمینه با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجبار خانواده ها برای ورود زودهنگام کودکان به عرصه فضای مجازی این نگرانی ها دوچندان شده است. 
 
حادثه تلخی در این زمینه صورت گرفته است. هر چند ضدانقلاب سعی در مسوم سازی افکارعمومی دارد و بسیاری قضاوت‌های نابه جا و شاذی در فضای مجازی بدون اطلاع از جزئیات ماجرا دارند و به شبهه افکنی در فضای ابهام آلود می پردازند اما موضوع اصلی این است که با بررسی درست ماجرا موجبات کاهش و برطرف کردن آسیب های جسمی و روانی این فضا را فراهم کنیم.
 
هر نوع تحلیلی ولو شاذ و بی مبنا در این عرصه تنها باعث نگرانی خانواده ها در خصوص فرزندانشان شد و به نظر می رسد خصوصا دستگاه های متولی فضای مجازی و آموزش و پرورش برای کاهش آسیب های این حوزه بایستی برنامه ریزی و عملیات لازم را انجام دهند. 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
https://newroom.dana.ir/1657228
ارسال نظر
نظرات