شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: عکس
ساعت: 08:56 منتشر شده در مورخ: 1399/07/27 شناسه خبر: 1658115
گزارش تصویری/

تصاویر/روحانی روستا

تصاویر/روحانی روستا
حجت الاسلام امیر یعقوب پور، روحانی طرح هجرت ساکن در روستای سرآقاسید است. او یک سال و نیم است که به همراه همسر خود در این روستا زندگی می‌کند.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت الاسلام امیر یعقوب پور، روحانی طرح هجرت ساکن در روستای سرآقاسید است. او یک سال و نیم است که به همراه همسر خود در این روستا زندگی می‌کند. یعقوب پور مدتی نیز در منطقه شلیل استان چهارمحال و بختیاری خدمت کرده و پس از اینکه با شرایط دهستان موگویی آشنا می‌شود، به این منطقه هجرت می‌کند.
او و همسرش که اصالتاً اهل شیراز هستند، زندگی در نهایت سادگی را برگزیده‌اند و خود را وقف خدمت به مردم روستا کرده‌اند.یعقوب پور نه تنها روستای سرآقاسید بلکه به دیگر روستاهای این منطقه از جمله بیراهگان، صالح کوتاه، خویه و چین نیز دائماً سرکشی می‌کند. مردم روستا به ویژه جوانان و کودکان ارتباط عمیقی با یعقوب پور برقرار کرده‌اند و او را «حَجی آقا» صدا می‌زنند.این روحانی و همسرش زمستان‌های سخت را نیز در این روستا و در کنار مردم سپری می‌کنند و نه تنها به آموزش امور دینی بلکه به آموزش دیگر امور فرهنگی و آموزشی آنان نیز می‌پردازند.تصاویر این گزارش در ایام محرم و صفر تهیه شده است. روستای سرآقاسید در ۴۵ کیلومتری چلگرد، مرکز شهرستان کوهرنگ واقع شده و راه دسترسی به آن نیمی از سال و با بارش اولین برف مسدود می‌شود.
این روستا تنها از نعمت برق برخوردار است و به همین سبب گذران زمستان‌های این روستا با دشواری بسیاری به ویژه برای تامین‌سوخت همراه است.

 

https://newroom.dana.ir/1658115
ارسال نظر
نظرات