شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1399/08/18 شناسه خبر: 1665001
یادداشت؛

آیا پای گروگان‌گیری اقتصادی و نفوذ در میان است؟

آیا پای گروگان‌گیری اقتصادی و نفوذ در میان است؟
هر چند که هر نوع کاهش قیمتی در ایران اقدام مثبتی است اما کاهش نرخ ارز و سکه همزمان با انتخابات آمریکا، پدیده ای نگران کننده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرویس اقتصادی شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بازار ارز و سکه در ساعات اخیر اعداد عجیبی را به نمایش گذاشته است. اعدادی که نشانه های اتفاقات نگران کننده ای را دارد.

پس از آنکه انتخاب جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از رسانه های آمریکایی اعلام شد، در ایران بازار سکه و ارز با یک روند نزولی عجیب روبرو شده است. این کاهش قیمت در حالی صورت گرفته است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سکه و ارز روند صعودی و نگران کننده ای داشتند به صورتی که برخی از قیمت های لحظه ای برای آن یاد می کردند.

پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

قیمت های لحظه ای ارز و سکه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با هیچ منطقی متناسب نبود و حتی مردم کوچه و بازار و آن هایی که هیچ اطلاعی از ساز و کار اقتصادی کشور نداشتند این موضوع را به خوبی درک می کردند.

 این افزایش قیمت ها بر کالاهای دیگر نیز تاثیر گذاشت و موجب شد گرانی بی سابقه ای در کشور رخ دهد. از افزایش قیمت وسایل زندگی تا حتی مواد غذایی همه در ماه های اخیر رخ داد تا یک گرانی بی سابقه در کشور به ثبت برسد. محصولاتی در بازار گران شد که حتی به صورت مستقیم با ارز ارتباطی نداشتند.

پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایان رسیده است. از لحظه ای که پیروزی جوبایدن در انتخابات مطرح شده، کاهش نرخ بازار ارز و سکه مشهود است.

این کاهش در حالی آغاز شده که تاکنون خبری منتشر نشده است که نشان بدهد اقدامی داخلی برای کاهش نرخ ارز و سکه صورت گرفته است.

با این تفاصیل آنچه که در این میان مطرح است و می توان نتیجه گرفت این خواهد بود که کاهش قیمت ها روانی است. 

هر چند که هر نوع کاهش قیمتی در ایران اقدام مثبتی است، اما حال چند سوال بزرگ مطرح می شود که به نظر می رسد هر ایرانی بایستی به دنبال پاسخ آن باشد:

چرا نرخ ارز و سکه که در زندگی مردم تاثیرگذار است، اینچنین واکنش روانی به انتخابات آمریکا داشت؟

چرا قبل از انتخابات آمریکا نرخ ارز و سکه بالا رفت و  با مشخص شدن پیروزی یک کاندیدا پایین آمد؟ 

آیا پای گروگان گیری اقتصادی در میان است؟

آیا پای جریان نفوذ در میان است؟

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1665001
ارسال نظر
نظرات