شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/08/22 شناسه خبر: 1666510

بی مهری مسکن مهر به متقاضیان جونقانی/پروژه ای که همچنان بلاتکلیف است

بی مهری مسکن مهر به متقاضیان جونقانی/پروژه ای که همچنان بلاتکلیف است
برخی از خانوارها دیگر قید خانه دار شدن را زده‌اند اما نمی‌توانند بدون سرپناه بمانند و بازار اجاره مسکن نیز، نابسامان است به‌طوری‌که قیمت‌ها چندین برابر افزایش‌یافته و هر روز نیز این اجاره‌بها بیشتر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز ؛ شواهد موجود نشان می‌دهد صدها واحد نیمه‌تمام و تحویل شده هنوز تکلیف روشنی ندارند و با وجود آنکه دولت گفته تلاش می‌کند، تا پایان سال تمام واحدهای باقی مانده را تحویل دهد اما به روز نکردن اطلاعات و ارقام موجود از مسکن مهر و البته «پنهان‌کاری» دستگاه متولی، باعث شده در واقع کسی از وضعیت مسکن مهر خبر نداشته باشد.

مسکن مهر این روزها در حالی سیزدهمین سال از عمر خود را پشت سر می‌گذارد که در قیاس روزهای آغاز به کارش در بسیاری از موارد تغییر وضعیتی قابل توجه داشته است.

مسکن مهر که در دولت نهم ابتدا با هدف ساخت خانه‌های رایگان کلنگ‌زنی شد و پس از آن بنا بود با دریافت وجوهی محدود از متقاضیان ساخته شود، امروز بسته به شهر و تقاضای موجود شرایطی متفاوت دارد.

علی رغم گذشت چهارسال مشکل مسکن مهر ما حل نشده است

مردم شهر جونقان از توابع شهرستان فارسان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ پیرامون مسکن مهر گفتند: سال ۱۳۸۶ بود که طرح مسکن مهر برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف جامعه تصویب شد و قرار بود تا هرکسی که خانه‌ای ندارد در این طرح ثبت‌نام کند تا با استفاده از زمین‌های رایگان خانه‌ای را برایش بسازند و سرپناهی داشته باشد.
 
هرچند اوایل این طرح، پروژه مسکن مهر خوب پیش رفت و به‌طور حتم اگر تمام می‌شد، مشکل مسکن بسیاری از مردم کشور را حل می‌کرد.
 
یکی از اهالی شهر جونقان گفت: از سال 96 پرونده آن‌ها تشکیل شد و تعداد 870 فقره پرونده تحویل بنیاد مسکن گردید که می‌بایست با تحویل زمین توسط سازمان مسکن و شهرسازی ساختمان برای متقاضیان ساخته شود و پروژه شروع بکار می‌کردند ولی حدود ۴ سال از این موضوع می‌گذرد و هیچ اقدامی صورت نگرفته است؟

برخی خانواده ها قید خانه دار شدن را زدند
 
وی بیان کرد: از سوی دیگر برخی از خانوارها دیگر قید خانه دار شدن را زده‌اند اما نمی‌توانند بدون سرپناه بمانند و بازار اجاره مسکن نیز بازاری نابسامان است به‌طوری‌که قیمت‌ها چندین برابر افزایش‌یافته و با توجه به نقل و انتقالات مردم هر روز نیز این اجاره‌بها بیشتر می‌شود.

اقدامات لازم برای اخذ پروانه 20 واحد مسکونی انجام شده است
 
بهادر زیلابی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با شروع طرح اقدام ملی ما به تمام متقاضیان دارای پرونده در بنیاد پیام دادیم که در سامانه ثبت‌نام کنند که متأسفانه ۴۶ نفر ثبت‌نام و ۲۰ نفرشان واجدالشرایط بودن ولی از همین ۲۰ نفر هم ۱۲ نفر پول واریز کردن که چند روز پیش با حضور مدیرکل بنیاد و راه و شهرسازی ۱۱۰۰ متر زمین به بنیاد واگذار شد و ماهم اقدام کردیم.

وی بیان کرد: برای اخذ پروانه از شهرداری برای ساخت ۲۰ واحد مسکونی در فاز اول اقدامات انجام‌شده است.
 
جونـِقان شهری در استان چهارمحال و بختیاری است که در در جنوب غربی شهرکرد (مرکز استان) و در فاصله ۴۲ کیلومتری از این شهر قرار دارد.

 شهر جونقان از توابع شهرستان فارسان بوده و در شرقی‌ترین بخش میزدج واقع شده است.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1666510
ارسال نظر
نظرات