شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:05 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670587

اردن خواستار توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی شد

اردن خواستار توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی شد
سخنگوی وزارت خارجه اردن با محکوم کردن موافقت تل‌آویو با ساخت ۵۴۰ واحد صهیونیست‌نشین در قدس اشغالی، خواستار اعمال فشار بین‌المللی برای توقف شهرک‌سازی‌ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «ضیف الفایز» سخنگوی وزارت خارجه اردن موافقت تل‌آویو با ساخت ۵۴۰ واحد صهیونیست‌نشین جدید در جبل ابوغنیم واقع در قدس اشغالی را محکوم کرد.

الفایز تأکید کرد که این شهرک‌سازی‌ها مردود و محکوم است چرا که نقض قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل از جمله قطعنامه شماره ۲۳۳۴ شورای امنیت است.
 
طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، الفایز تأکید کرد که سیاست شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین غیرقانونی و اقدامی یکجانبه و نقض قوانین بین‌المللی است که به تضعیف ارکان صلح و تلاش‌های مربوط به حل‌وفصل درگیری، تحقق صلح فراگیر و عادلانه و نابودی فرصت‌های دستیابی به راه‌حل دو دولت بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی منجر می‌شود.
 
دو روز پیش دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) در گزارشی اعلام کرد که مسئولان رژیم صهیونیستی در تحمیل واقعیت‌ها بر اراضی فلسطینی و اجرای گسترده پروژه‌های نژادپرستانه و توسعه شهرک‌سازی، از زمان سبقت گرفته‌اند.
 
در این گزارش به طرح صهیونیستی ساخت بیش از ۵۰۰ واحد صهیونیست‌نشین در شهرک «هار حوماه» واقع در اراضی جبل ابوغنیم در قدس شرقی اشاره شده بود.
 
اخیرا نیز جنبش اسرائیلی «صلح اکنون» در گزارشی اعلام کرد که شهرک‌سازی در طول چهار سال گذشته در دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» دو برابر افزایش یافت.
 
در این گزارش آمده بود که در چهار سال گذشته (۲۰۱۷-۲۰۲۰) با ساخت ۲۶۳۳۱ واحد صهیونیست‌نشین موافقت شد حال آنکه طی سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۶ با ساخت ۱۰۳۳۱ واحد موافقت شده بود.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://newroom.dana.ir/1670587
ارسال نظر
نظرات