شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672811
آژیر کووید 19 به صدا درآمد؛

جولان کرونا در سایه ساده انگاری برخی شهروندان سیب و سورانی

جولان کرونا در سایه ساده انگاری برخی شهروندان سیب و سورانی
فرماندار سیب و سوران گفت: گروهی از مردم به علت ساده انگاری و سهل انگاری باور ندارند که این بیماری می تواند قربانیانی از خانواده خودشان داشته باشند که این افراد کمتر از 15 درصد هستند منتها می توانند اثرات نامطلوبی را بر اجرای طرح داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجیب حسنی فرماندار سیب و سوران در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: محدودیت های کرونایی بر اساس رنگ بندی در شهرستان سیب و سوران اعمال شده و همکاری مردم و اصناف بسیار مطلوب بوده است.

وی افزود: در راستای هماهنگی اعضای ستاد مقابله با ویروس کرونا و طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هماهنگی مناسبی جهت اجرای  مصوبات ستاد ملی و شهرستانی میان بهداشت و درمان، انتظامی در حوزه اماکن و دیگر ارگان ها ایجاد شده است.

فرماندار سیب و سوران گفت: گروهی از مردم به علت ساده انگاری و سهل انگاری باور ندارند که این بیماری می تواند قربانیانی از خانواده خودشان بگیرد که این افراد کمتر از 15 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند، منتها می تواند اثرات نامطلوبی را در اجرای طرح داشته باشند.

به گفته حسینی، از لحاظ رنگ بندی در استان قطب بندی هایی صورت گفته که سیب و سوران با سراوان به دلیل تردد کارکنان اداری، ارتباطات مردمی و از آنجایی که کنترل از طریق شماره پلاک مشترک مشکل بود، در یک صف قرار دارند و درحال حاضر وضعیت سیب و سوران نارنجی است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدا تا کنون و  تا 48 ساعت گذشته 494 نفر مورد مثبت بود که از این تعداد 28 نفر جان خود را از دست دادند، در واقع نسبت به کل مبتلایان مراجعه کننده به مراکز 16 ساعته 5.66 درصد بودند.

فرماندار سیب و سوران اذعان کرد: معتقد هستیم که با توجه به بعد فرهنگی این موضوع، بسیاری از افراد ممکن است علائم جزیی بیماری کووید 19 را داشته باشند اما برای تست و آزمایش به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

انتهای پیام/

 
https://newroom.dana.ir/1672811
ارسال نظر
نظرات