شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672901
کارزاری برای رهایی از چوبه‌دار؛

رزمایش مومنانه حقوقدانان بسیجی با آزادسازی 26 زندانی از بند اسارت/ اقدام ابتکاری سیستان و بلوچستان الگویی برای کشور شد

رزمایش مومنانه حقوقدانان بسیجی با آزادسازی 26 زندانی از بند اسارت/ اقدام ابتکاری سیستان و بلوچستان الگویی برای کشور شد
مسئول بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان گفت: در تداوم رزمایش مواسات و همدلی به همت شورای حل اختلاف و اعضا شورای کانون های بسیج حقوقدانان استان تعداد 26 نفر از بند اسارت و چوبه دار، رهایی یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالحسن رضایی در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: با شیوع ویروس منحوس کرونا به کشور پیرو پیشنهاد مقام معظم رهبری در روز میلاد امام زمان(عج)، موضوع کمک های مومنانه در دستور کار بسیج و سپاه قرار گرفت.

وی گفت: در این راستا بسیج حقوقدانان استان در کنار سایر اقشار بسیج که در زمینه کمک های مومنانه و بسته های معیشتی وارد عمل شدند، در اقدامی ابتکاری به فکر رهایی زندانیان از بند اسارت پرداخت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مرحله اول رزمایش مواسات و همدلی، هفت زندانی در استان از بند اسارت رها شدند، تصریح کرد: این طرح توسط سیستان وبلوچستان و کرمانشاه اجرایی و سایر استان های کشور نیز از آن الگوبرداری کردند.

وی ادامه داد: در تداوم این امر خداپسندانه، در بازه زمانی مهر و آبان ماه جاری نیز 18 نفر از زندانیان به همت بسیج حقوقدانان سیستان وبلوچستان از زندان آزاد شدند، همچنین به مناسبت هفته بسیج نیز یک نفر محکوم به قصاص از طناب دار رهایی یافت.

 مسئول بسیج حقوقدانان در تکمیل مطلب فوق اذعان کرد: 6 نفر از زندانیان حکم قصاص داشتند که با رایزنی صورت گرفته و همکاری طوایف، ریش سفیدان،سران و بزرگان و همکاری مستمر اعضای شورای کانون شورای حل اختلاف زاهدان از پای چوبه دار به آغوش خانواده برگشتند، همچنین2 نفر در منطقه سیستان با همت مسئول کانون بسیج حقوقدانان شهرستان زابل آزاد شدند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد یازده زندانی دیگر نیز که در زندان های زاهدان تحت عنوان جرائم عمد در بند اسارت بودند با رایزنی های صورت گرفته به همت و کانون تلاش شورای حل اختلاف زاهدان آزاد شدند.

رضایی در پایان با بیان اینکه بیشترین تلاش در این زمینه را شورای حل اختلاف و اعضا شورای کانون های بسیج حقوقدانان داشتند، افزود: در مرحله سوم که از پنج آذرماه جاری تا 13 دیماه سالروز شهادت سپهبد شهید سردار سلیمانی ادامه دارد، به همت سازمان بسیج حقوقدانان است پویشی سراسری اجرا و تعدادی از زندانیان آزاد شوند.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1672901
ارسال نظر
نظرات