شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699715
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛

پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه آبرسانی به روستاهای جنوب شرق/۷۴ هزار نفر از آب سالم بهره‌مند می‌شوند

پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه آبرسانی به روستاهای جنوب شرق/۷۴ هزار نفر از آب سالم بهره‌مند می‌شوند
علیرضا قاسمی گفت: پروژه آبرسانی به ۲۶۱ روستای جنوب سیستان و بلوچستان با هدف بهره مندی ۷۴ هزار نفر از آب سالم در دست اجراست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: مجتمع ۲۶۱ روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی روستایی کشور است که با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.

وی با بیان این که این پروژه بعد از اتمام ۷۴ هزارنفر را در شهرستان های چابهار و قصرقند تأمین آب می‌کند،افزود: حجم عملیات اجرایی صورت گرفته در این طرح شامل ۳۰۰ کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی، ۳۷۰ کیلومتر شبکه توزیع ۲۱ هزار مترمکعب مخزن ذخیره پکیج تصفیه آب به ظرفیت ۲۰۰ لیتر در ثانیه و ایستگاه پمپاژ است.

به گفته این مقام مسئول، مدیریت اجرایی صورت گرفته به گونه ای است که با اجرای خطوط انتقال، روستاهای منطقه از آب شرب و بهداشتی بهره مند شوند و با صرف هزینه های صورت گرفته بیشترین بهره وری حاصل شود.

وی ادامه داد: در راستای این هدف ۱۸۵ روستا با استفاده از پکیج تصفیه آب و ظرفیت خطوط موجود (طرح ۱۲۰ روستایی دشتیاری) از نعمت آب شرب بهره مند شده اند.

قاسمی گفت: پروژه با ۷۰ درصد پیشرفت در اجرا، همچنان نیمه تمام است و بخشی از ساختار اصلی آن باقی‌مانده، با این وحود می تواند مشکل آب شرب ۱۸۵ روستا را مرتفع کند، و ۱۲۱ روستای زیرمجموعه مخزن صفرزهی نیز از تأسیسات قبلی ابرسانی می‌شوند.

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در راستای تسریع در پیشرفت پروژه های اجرایی در سال جاری نسبت به خلعیت پیمانکاران که عملکرد آن ها مناسب نبود،اقدام و پیمانکار جدیدی پس از دو مرحله تجدید مناقصه انتخاب شد که بر اساس برنامه زمان بندی مصوب باید نسبت به اتصال خطوط انتقال اصلی و فرعی و شبکه های توزیع و رفع نواقص اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه اجرای طرح، روستاهای جدید در حوزه تلنگ به مجموعه اضافه خواهند شد و در آینده نزدیک شاهد بهره مند شدن تعداد ۵۲ روستای جدید حوزه تلنگ خواهیم بود و در مرحله بعد نیز روستاهای منطقه عورکی به طرح اضافه می شوند.

قاسمی اضافه کرد: سایر تأسیسات اصلی شامل احداث تصفیه خانه اصلی با ظرفیت نهایی نیر در دستور کار قرار گرفته که مناقصه آن در حال نهایی سازی بوده و مکاتبات لازم به منظور نحوه‌ی تأمین مالی اجرای پروژه به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال شده است.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1699715
ارسال نظر
نظرات