شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:23 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699746
مسئول بسیج اساتید استان خبر داد؛

کمک مؤمنانه اساتید سیستان و بلوچستان به نیازمندان/ از اهدای گوشت قربانی تا توزیع بیش از هزار بسته معیشتی

کمک مؤمنانه اساتید سیستان و بلوچستان به نیازمندان/ از اهدای گوشت قربانی تا توزیع بیش از هزار بسته معیشتی
محبعلی رهدار گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و پس از پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای رزمایش کمک های مومنانه، بسیج اساتید در دانشگاه های سراسر استان به شناسایی و یاری نیازمندان شتافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محبعلی رهدار، عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان و مسئول بسیج اساتید استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و پس از پیشنهاد رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای رزمایش کمک های مومنانه در راستای عمل به فرامین ولایت فقیه، آحاد جامعه در این مسیر اعلام حضور کرده و لبیک گفتند که بسیج اساتید در دانشگاه های استان نیز از این قاعده مثتنی نبود و به شناسایی و یاری نیازمندان شتافت.

وی افزود: این رزمایش با هدف شناسایی خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده از بیماری کرونا و کمک به نیازمندان در دستور کار قرار گرفت به گونه ای که از خردادماه تا کنون بیش از هزار بسته معیشتی توسط این قشر از بسیج تهیه و توزیع شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: اهدای بسته حمایتی به کارکنان آسیب پذیر از ویروس کرونا توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه زابل و اهدای بسته کمک مومنانه جمع آوری شده از اساتید بسیجی و توزیع بین اقشار آسیب پذیر بخشی از اقدامات به شمار می رود.

وی اذعان کرد: ۲۰۰ بسته کمک مومنانه توسط بسیج اساتید دانشجویی و کارکنان دانشگاه سیستان وبلوچستان همراه با ماسک بین اقشار حاشیه شهر زاهدان، و ۱۰۰ بسته معیشتی کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده درطی این مدت توزیع شده است.

مسئول بسیج اساتید استان عنوان کرد: در راستای رزمایش کمک مومنانه به همت کانون بسیج اساتید ۴۰۰بسته گوشت گرم گوسفندی و با همکاری دفتر نهاد نیز ۱۵۰ بسته دیگر تهیه و در بین نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا در نقاط حاشیه نشین زاهدان توزیع شد.

رهدار گفت: جمع آوری ۲۷۰ میلیون ریال اعتبار جهت خرید بسته های معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان در یک مرحله و توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی دیگر توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از دیگر اقدامات مهم به شمار می رود.

عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی توسط دانشگاه فرهنگیان، ۱۰۰ بسته توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین توزیع بسته معیشتی و بهداشتی توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر از دیگر برنامه های اجرا شده در قالب رزمایش کمک مومنانه است.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1699746
ارسال نظر
نظرات