شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699910

وعده مقام اطلاعاتی بایدن درباره قتل خاشقجی

وعده مقام اطلاعاتی بایدن درباره قتل خاشقجی
گزینه رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای سمت مدیریت اطلاعات ملی آمریکا وعده داده است تا در صورت تایید نهایی برای احراز این پست، گزارش غیرمحرمانه مربوط به قتل جمال خاشقجی را منتشر کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، «آوریل هینس» گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی سمت مدیریت اطلاعات ملی آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت: اگر صلاحیت من برای احراز این سمت تایید شود، دستور انتشار گزارش غیرمحرمانه درباره قتل جمال خاشقجی ستون نویس روزنامه واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸ را صادر خواهم کرد.

بر اساس این گزارش، ران وایدن سناتور دموکرات در اظهاراتی در جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا گفت: خانم هینس، اگر صلاحیت شما تایید شود، این فرصت را خواهید داشت تا فورا اقدامات فوق محرمانه و بعضا غیرقانونی دولت قبلی را متوقف کنید.
 
وی افزود: کنگره قانونی را تصویب کرد که اطلاعات ملی آمریکا را ملزم به انتشار گزارش غیرمحرمانه درباره مسئول اصلی قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی می کرد. اگر صلاحیت شما تایید شود، آیا این گزارش غیرمحرمانه را در اختیار کنگره قرار خواهید داد؟
 
هینس نیز در پاسخ گفت: قطعا همین طور خواهد بود، من از قانون پیروی خواهم کرد.
 
وایدن در سال ۲۰۱۹ میلادی توانست قانونی را در مجلس سنا به تصویب برساند که دولت را ملزم به انتشار گزارش کامل قتل خاشقجی می کرد ولی دولت ترامپ هرگز این گزارش را منتشر نکرد.
 
خاشقجی در اکتبر ۲۰۱۸ میلادی در کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول به طرز فجیعی به قتل رسید.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://newroom.dana.ir/1699910
ارسال نظر
نظرات