شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/11/04 شناسه خبر: 1700506
مدیرکل راهداری سیستان وبلوچستان مطرح کرد؛

صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان/ بنزین و سیمان عمده کالاهای صادر شده

صادرات بیش از یک میلیون تن کالا از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان/ بنزین و سیمان عمده کالاهای صادر شده
ایوب کرد گفت: بیش از یک میلیون و ۱۹۷ هزار تن کالا در ۱۰ ماهه سال جاری از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۲۸۳ تن کالا توسط ۵۱ هزار و ۸۵ دستگاه کامیون در ۱۰ ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شد.

وی با بیان اینکه بنزین، سیمان، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از مرزهای زمینی این استان را تشکیل می دهند، افزود: ۶۵۴ هزار و ۵۱۳ تن از مجموع کالاهای صادراتی این استان در ۱۰ ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و ۵۴۲ هزار و ۷۷۰ تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه ادامه داد: این اداره کل به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و دینی میان مردم دو سوی مرز و رونق بخشیدن به روابط دیرینه تجاری این استان با کشورهای افغاستان و پاکستان، اجرای پروژه توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و گسترش سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه ویژه قرار داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حجم واردات از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه را در این مدت ۵۴ هزار و ۲۸ تن کالا عنوان کرد و افزود: ۵۱۰ هزار و ۴۲۵ تن کالا توسط ۲۲ هزار و ۲۸۹ دستگاه کامیون در مرزهای استان ترانزیت شد.

کرد اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۶۲ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1700506
ارسال نظر
نظرات