شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711829
وزیر بهداشت:

بهار ۱۴۰۰ به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن کرونا تبدیل می‌شویم

بهار ۱۴۰۰ به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن کرونا تبدیل می‌شویم
سعید نمکی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در خصوص تولید واکسن در داخل کشور، گفت: بهار ۱۴۰۰ به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن کرونا تبدیل خواهیم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قم فردا، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه سفر امروز خود به قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مدت‌ها پیش مشتاق زیارت مراجع عظام تقلید و علمای قم بودم که بحمدالله امروز این توفیق حاصل شد.
وی حمایت‌های رهبر انقلاب و روحانیون را موردتوجه قرارداد و بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره یاری‌رسان و هدایت گر همه جهادگران و حافظان سلامت در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا بودند که این هدایت‌ها و حمایت‌ها بسیار ارزنده بود.

وی بیان داشت: در شرایط کنونی همکاران ما در سراسر کشور به امور مسلط هستند و با وجود ویروس انگلیسی همکاران رصدخانه به خانه دارند.

نمکی به افزایش‌های تست‌های روزانه اشاره کرد وی گفت: در کل کشور از ۱۰۰ هزار تست در روز عبور کردیم درصورتی‌که درگذشته تعداد تست‌ها در هر روز ۱۲ هزار بود و بیماریابی گسترش‌یافته و امیدواریم که این موج را نیز خنثی کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به واکسیناسیون گروه‌های پرخطر اشاره کرد و بیان داشت: دیروز به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) در سرای سالمندان کهریزک واکسیناسیون را شروع کردیم و این کار با استفاده از واکسن وارداتی را با گروه‌های آسیب‌پذیر ادامه داده و در بهار آینده به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واکسن تبدیل خواهیم شد.

وی با بیان در زمینه داروها و تجهیزات مدیریت کرونا کشور هیچ مشکلی و نگرانی وجود ندارد، تأکید کرد: دغدغه و نگرانی ما شعله‌های بیماری در اثر ویروس سرکش جهش‌یافته است و امیدواریم با همان روش در کنترل امواج قبلی با رعایت بیشتر مردم و مسئولان شاهد گذر از این شرایط باشیم.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1711829
ارسال نظر
نظرات