شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714443
ایوب آقاخانی در گفت و گو با دانا مطرح کرد؛

حصارکشی تئاتر شهر؛ قابل اجراترین، آسانترین و نتیجه‌بخش ترین راه ممکن است

حصارکشی تئاتر شهر؛ قابل اجراترین، آسانترین و نتیجه‌بخش ترین راه ممکن است
ایوب آقاخانی، بازیگر و کارگردان تئاتر قابل اجراترین، آسانترین و نتیجه بخش ترین راه ممکن برای ایجاد حاشیه امن اجتماعی و فرهنگی مجموعه تئاتر شهر را حصارکشی پیرامون آن دانست.

ایوب آقاخانی، بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درخصوص ماجرای حصارکشی پیرامون مجموعه تئاتر شهر و موافقان و مخالفان این طرح گفت: به نظر من مخالفین این ماجرا آدم های واقع بینی نیستند و از دور نشسته اند و به این ماجرا نگاه می کنند و اصلا حریم تئاتر شهر از همان ابتدا در نقشه اولیه این بنا بوده است و من شخصا این را از نزدیک دیده ام.

وی افزود: در ده سال گذشته اگر کسی در مجموعه تئاتر شهر اجرا داشته که من هر سال در آنجا اجرا کردم، متوجه خواهد شد که آنجا نیازمند یک حرکت جدی انقلابی است تا حریم آن ایمن و پالوده شود. شرایط حال حاضر آنجا به هیچ عنوان قابل دفاع نیست و میزان حضور افرادی خارج از عرف اجتماعی در اطراف تئاتر شهر به شدت آزاردهنده است.

آقاخانی ادامه داد: فکر کنید دانشجوی تازه فارغ التحصیلی تئاتری که می خواهد حرفه ای را که درسش را خوانده تجربه کند، نخستین تجربیات خود را باید در فضایی تلخ به ذهن بسپرد.

این کارگردان و بازیگر تئاتر درباره راهکارهای پیشنهادی این ماجرا گفت: یکی از راه حل هایی که من همیشه مدافع آن بودم ولی شاید الان قابل اجرا نباشد، برخورد کاملا جدی و خشن انتظامی است که البته نه در شان آن منطقه است و حتی ممکن است فضای بیرونی آن محیط فرهنگی را تحت تاثیر خود قرار دهد. حالا قبول کنیم که آن برخورد صورت نگیرد؛ پس با این حال به جز ایجاد حریم واقعا چه راه حلی باقی می ماند؟ در حال حاضر اطراف تئاتر شهر بیشتر شبیه یک بازار مکاره شده و هرچه سریعتر باید این فضا به درستی مدیریت شود.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه افزود: متاسفانه برخی همکاران من نه تنها در حوزه هایی که به ما مربوط نیست، اظهار نظرهای نسنجیده می کنند؛ در حوزه های مرتبط با خودمان هم راه حل های مفیدی ارائه نمی دهند. من امیدوارم هرچه زودتر مدیران این مجموعه این موضوع را پیگیری کنند و اگر کسی مخالف این موضوع است به او پیشنهاد می کنم تا تمرین و اجرای یک نمایش را در تئاتر شهر برعهده گیرد تا خودش با این موضوع از نزدیک مواجه شود.

وی در پایان گفت: مطمئن باشید این راه حل قابل اجراترین، آسانترین و نتیجه بخش ترین راه ممکن است که برای اینجا یک حاشیه امنیتی از نظر اجتماعی و فرهنگی ایجاد شود.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1714443
ارسال نظر
نظرات