شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722408
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مسئولین درخصوص فضای مجازی فعالانه احساس مسئولیت کنند/ متولیان، فضای مجازی را پالایش و کنترل کنند

مسئولین درخصوص فضای مجازی فعالانه احساس مسئولیت کنند/ متولیان، فضای مجازی را پالایش و کنترل کنند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه متولیان فضای مجازی این فضا را پالایش و کنترل کنند، گفت: مسئولین درخصوص فضای مجازی فعالانه احساس مسئولیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محسن فقیهی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا با اشاره به فضای مجازی اظهار داشت: کرونا باعث شد که مردم و مسئولین توجه بیشتری به فضای مجازی داشته باشند.
وی ادامه داد: قبل از شیوع کرونا در خصوص اینکه فضای مجازی یکی از نیازهای جامعه است مورد توجه قرار نمی گرفت اما امروز به لطف کرونا دولت الکترونیک در حال اجراست و بسیاری از ادارات، بانک ها ، قوه قضائیه ، آموزشگاه ها و... در حال آماده سازی ارائه خدمات خود به صورت مجازی هستند.
فضای مجازی باعث تکامل پژوهش شده است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه همه باید سعی کنیم از فضای مجازی به بهترین شکل استفاده کنیم، گفت: بنده هم از فضای مجازی تا حد نیاز استفاده می کنم. امروز جوانان مومن و متدین کشور چگونگی استفاده از این فضای را می دانند و ما هم هر کجا لازم باشد از این جوانان سوال می کنیم.  فضای مجازی باعث شده است پژوهش تکامل پیدا کند.
آیت الله فقیهی در ادامه با اشاره به فضای اینستاگرام، گفت: با پیشرفت، ترقی و تکامل علم نمی تواند مبارزه کرد و نمی توانیم در مقابل آن بایستیم و اگر در مقابل پیشرفت علم بایسیتم خودمان عقب خواهیم ماند و آسیب می بینیم .
همگام با پیشرفت علم حرکت کنیم
وی اضافه کرد: ما باید همگام با علم پیش برویم و از مسیر علم به بهترین وضع استفاده کنیم. دشمن از این عرصه در حال استفاده است و ما هم باید از این فضا به نفع خودمان استفاده کنیم.
این استاد برجسته سطوح خارجه افزود: وزیر ارتباطات چندی قبل دیداری با بنده داشتند و بنده پرسیدم چه مقدار می‌توانیم فضای مجازی را محدود کنیم؟ ایشان گفت که هرقدر محدود کنیم موقتاً ممکن است جواب دهد، ولی به صورت دائمی امکان‌پذیر نیست و دست بالای دست بسیار است و ابزاری ایجاد می‌شود که با فیلترینگ ما مقابله می‌کند کما اینکه الان هم وجود دارد. پس باید با رویکرد مثبت  بهترین بهره را از این فضا داشته باشیم.
مسئولین درخصوص فضای مجازی فعالانه احساس مسئولیت کنند
وی با تاکید بر اصلاح و پالایش فضای مجازی خاطرنشان شد: نیروهای جبهه انقلاب اسلامی و جوانان مؤمن و با ایمان نباید عرصه فضای مجازی را خالی بگذارند. از وزارت ارتباطات و دیگر دستگاه های مرتبط می خواهد در این زمینه فعالانه احساس مسؤولیت کنند.
آیت الله فقیهی حضور آگاهانه و فعالانه در فضای مجازی را مطالبه رهبر معظم انقلاب و اقتضای عقل دانسته و گفت: حوزه های علمیه و روحانیت هم باید در این فضا حضور داشته باشند و معارف و مکارم اخلاق را برای جامعه و مردم تبیین کنند.
متولیان، فضای مجازی را پالایش و کنترل کنند
وی بیان داشت: وزارت ارتباطات و نهادها و مسؤولانی که تخصص و وظیفه ای در این امور دارند اگر پالایشی برای حفظ جوانان، دختران داشته باشند بسیار شایسته خواهد بود برای این که تا حدودی بتوانیم نسل موجود را کنترل کنیم. فضای مجازی همراه با شبهات و شهوات بسان آب گل آلود می ماند، باید سعی کنیم این فضا را پالایش و به نحوی کنترل کنیم که جوانان از مفاسد اخلاقی مصون باشند.


انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1722408
ارسال نظر
نظرات