شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1400/01/21 شناسه خبر: 1723183
فرزند شهید فخری زاده مطرح کرد:

ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای از دستاوردهای مهم شهید فخری زاده بود

ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای از دستاوردهای مهم شهید فخری زاده بود
فرزند شهید فخری زاده بااشاره به اینکه ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای از دستاوردهای مهم پدرم بود، گفت: برجام برای شهید فخری زاده بسیار درد ناک بود و از آن به عنوان نافرجام کننده فناوری هسته‌ای یاد می‌کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد فخری زاده فرزند دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده در گفتگو با خبرنگار  قم فردا،  با اشاره به اینکه پدرم فعالیت در حوزه هسته ای ایران را در حوزه پدافند می دانست، اظهار داشت: سیاست های ایران اسلامی در خصوص فناوری های هسته ای صلح آمیزبوده و هست.

سلاح های هسته ای در صنعت هسته ای ایران هیچ جایی ندارد

وی ادامه داد: در صنعت هسته ای ایران هیچ جایی برای سلاح های هسته ای وجود ندارد و ایران هرگز دنبال این موضوع نبوده ونیست.
فرزند شهید فخری زاده با اشاره به اینکه دستیابی ایران به سلاح هسته ای اتهامی پوچ و بی اساس است، گفت: بزرگترین دستاورد ایران در فناوری هسته‌ای مربوط به علم پزشکی است.
وی اضافه کرد: ما سعی داریم از فناوری هسته‌ای برای رسیدن به انرژی به صرفه و پیشرفت در صنعت استفاده کنیم.
حامد فخری زاده با اشاره به اینکه شهید فخری زاده صنعت هسته‌ای را فقط برای دفاع و پیشرفت در علوم بکار می‌برد، بیان داشت: عمده تحقیقات و اختراعات هسته‌ای پدرم نیز در حوزه‌های صلح آمیز و پیشرفت علمی صنعتی است.

ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین دستاورد هسته‌ای پدرم که در دنیا بی نظیر بود ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای بود، اورژانسی که آماده مقابله با هر نوع ضایعه طبی است و بار‌ها برای مقابله با چشمه‌های اورانیوم هسته‌ای بکار گیری شده و موجب نجات‌ها انسان‌های بسیاری گردیده است.
فرزند شهید فخری زاده با اشاره به اینکه این اورژانس به کشور قابلیت دفاع هسته‌ای و مقابله با خطرات سلاح‌های هسته‌ای دشمن را می‌دهد، ابراز داشت: پدرم با راه اندازی اورژانس هسته‌ای تهدیدات هسته‌ای دشمن را بی اثر کرد و موجب اثبات حسن صداقت ایران در فناوری هسته‌ای شد چرا که او همواره فناوری هسته‌ای را راهی برای خدمت به مردم می‌دانست و قصد داشت به قدری به قدرت دفاعی ایران اضافه کند که ما از همه تهدیدات در امان باشیم.

برجام نافرجام کننده فناوری هسته‌ای در ایران

وی در ادامه با اشاره به مذاکره با آمریکا، تاکید کرد: پدرم همیشه مذاکره با آمریکا را مانع پیشرفت کشور می‌دانست و از آنها به عنوان یک دیو پلید یاد می کرد چرا که هر چه می گوید برخلاف آن عمل می کند.
حامد فخری زاده تصریح کرد:مذاکره‌ای که در آن آمریکا بدون در نظر گرفتن منافع ایران و بی احترام به کشورمان خواستار آن است بی معناست و تنها فایده مذاکرات برجام اثبات حسن نیت ایران در فناوری هسته‌ای بود.
وی عنوان کرد: برجام برای شهید فخری زاده بسیار درد ناک بود و از آن به عنوان نافرجام کننده فناوری هسته‌ای یاد می‌کرد.

آمریکا باید منافع ایران را بپذیرد

فرزند شهید فخری زاده گفت: پدرم همواره بر این باور بود که آمریکا تا وقتی خوی گرگ صفتانه اش را کنار نگذاشته نباید مذاکره با او صورت گیرد، زیرا مذاکره یکطرفه بی فایده و به زیان ملت ایران است، آمریکا باید منافع ایران را بپذیرد و گرنه سازشی با آمریکا در پیش نخواهیم داشت.انتهای پیام

https://newroom.dana.ir/1723183
ارسال نظر
نظرات