شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729071
آیت الله رجبی:

فعالیت در عرصه مجازی باید با جدیت بیشتر و به صورت جهادی باشد

فعالیت در عرصه مجازی باید با جدیت بیشتر و به صورت جهادی باشد
رئیس موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه وجود اخلاص در کار ها باعث ماندگاری آن خواهد شد، گفت: باید در عرصه مجازی با جدیت بیشتری ورود کنیم و در این عرصه برای کسب موفقیت های بیشتر باید حضور جهادی داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله رجبی پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از دانشنامه تفسیر صافی و طبری که در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور برگزار شد با اشاره به تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و آرزوی قبولی طاعات ، اظهار داشت: قرآن کریم برای ماه مبارک رمضان شاخصه هایی را مشخص کرده است.
وی ادامه داد: این ماه ماهی است که قرآن کریم در آن نازل شده است و در خصوص روزه و روزه داری در قرآن کریم آیات و روایات بسیاری اعلام شده است. رئیس موسسه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه درقرآن اشاره شده است که در سایه روز تقوا به دست می آید، گفت: قرآن نازل شد تا بشریت را هدایت کند.وی اضافه کرد: قرآن نازل شد تا علاوه بر توده عمومی جامعه برای خواص هم برنامه های خاصی در خصوص هدایت گری ارائه دهد.
آیت الله رجبی با اشاره به واجب بودن روزه، ابراز داشت: واجب شدن روزه علاوه بر تقوا باعث بزرگداشت خدا توسط بنده میشود. روزه بزرگداشت خدواند و هم سپاس از او می باشد. قرآن ارتقا بینش در خصوص ماه رمضان را به ما عطا می کند.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات پژوهشی بر روی قران از جهات مختلف اهمیت دارد که در این خصوص می توان از لحاظ جایگاه ارزشی و دینی قران، جایگاه دانشی و معرفتی قرآن، جایگاه قرآن در بین جامعه بشری و اسلامی و قرآن به لحاظ هدفی که در آن تعریف شده است اشاره کرد.عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تحقیقات انجام گرفته بر روی قرآن، گفت: تحقیقات که توسط محققان و مرکز نور بر روی قرآن انجام می شوددارای برکات فراوانی است.وی اضافه کرد: مرکز کامپیوتری نور با ارائه نرم افزارهای قرآنی و این دو دانشنامه خدمت بزرگی به محققان قران پژوهی می کند و همچنین باعث می شود تا سطح تحقیقات بالاتر برود.

آیت الله رجبی درادامه باا شاره به فضای مجازی و اهمیت آن، تاکید کرد: زمانی فضای مجازی در کشور مهم نبود و عزمی جدی در این عرصه وجود نداشت که همین موضوع باعث شده است امروز آسیب ببینیم و عقب بیفتیم. اگر زمانی که رهبر معظم انقلاب بر این عرصه تاکید داشتند فعالیت ها با جدیت در فضای مجازی دنبال می شد امروز بسیار جلو بودیم و گرفتار این همه آسیب نبودیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز بخواهیم در این عرصه موفق باشیم و به پله ها بالا با جهش برسیم باید در این عرصه به صورت جهادی فعالیت کنیم یعنی کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند بر اساس وظیفه دینی خود و تکلیف خود باشد.این استاد حوزه در خاتمه افزود: اگر کار ها برای خدا و با اخلاص باشد نتیجه آن فوق انتظار خواهد بود و همین اخلاص باعث ماندگاری اثر شده و همه هستی برای کمک به این اثر بسیج خواهند شد.


انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1729071
ارسال نظر
نظرات