شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1400/02/13 شناسه خبر: 1730439

حقوقی‌ها ۹۶ درصد سهام عدالت سیستانی‌ها را خریدند

حقوقی‌ها ۹۶ درصد سهام عدالت سیستانی‌ها را خریدند
در حالی که همه کارشناسان و مسؤولان بارها اعلام کرده‌اند، سهام عدالت دارایی با ارزشی بوده و حتی‌الامکان از فروش آن خودداری کنید، آمارها نشان می‌دهد خریداران سهام عدالت عمدتاً شرکت‌های حقوقی بوده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری استان سیستان و بلوچستان در نماد «وسیستا» امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ساعت ۱۳ به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

طبق مشخصات این مجمع که در درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، دیما اعلام شده میزان مشارکت در جلسه ۰.۵ درصد تا کنون بوده و میزان سهامداران حقیقی این شرکت ۴.۵۴ درصد و میزان سهامداران حقوقی این شرکت ۹۵.۴۶ درصد بوده‌اند و این نشان می‌دهد کسانی که سهامدار عدالت در استان سیستان و بلوچستان بوده و روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند عمدتاً اقدام به فروش سهام ارزنده خود کرده و خریداران این سهام نیز شرکت‌های حقوقی بوده‌اند و این شرکت‌های حقوقی به ارزش ذاتی سهام ارزنده عدالت پی برده‌اند.
 
بنابراین همان گونه که همه کارشناسان و مسؤولان اعلام کرده‌اند، سهام عدالت با توجه به پرتفوی متنوع شرکت‌های سرمایه‌گذاری آن یک دارایی باارزنده است که دارندگان آن می‌توانند با نگهداری این سهام از عایدی سهام عدالت مانند سود سالانه، افزایش قیمت سهام، حق تقدم‌های اختصاص‌یافته و افزایش سرمایه این شرکت‌ها استفاده کنند و توصیه شده است این سهام را نفروشید.
 
گر چه در حال حاضر ۶۰ درصد از سهام عدالت آزاد شده ، اما به دلیل شرایط ریزش بازار فقط دریافت تقاضا برای فروش امکانپذیر است و امکان فروش سهام عدالت خوشبختانه وجود ندارد و یکی از دلایلی که قرار بود ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت در دهه فجر ۹۹ آزاد شود اما این کار انجام نشد این است با توجه به ریزش شاخص بازار برای حفظ منافع سهامداران بقیه سهام عدالت آزاد نشد.
 
سهام عدالت مرکب از سهام ۴۹ شرکت است که ۳۶ شرکت در بورس حاضر بوده و در پرتفوی سهامداران دیده می‌شود و ۱۳ شرکت غیربورسی نیز قرار است به زودی در قالب هلدینگ ایرانیان وارد بورس شود و به تناسب بخشی از سهام این هلدینگ به دارندگان سهام عدالت چه در روش مستقیم و یا غیرمستقیم اختصاص پیدا می‌کند.
 
همچنین سهام عدالت یکی از طرح‌هایی بود که در راستای تحقق یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی یعنی عدالت اجتماعی صورت گرفت تا دهک‌های کم درآمد جامعه در اقتصاد کشور سهیم شده و درآمد خانوار تقویت شود.
 

مجمع وسیستا

 

انتهای پیام

https://newroom.dana.ir/1730439
ارسال نظر
نظرات