شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: عکس
ساعت: 08:35 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730563
گزارش تصویری؛

تصاویر/ عطر خوش گل محمدی در مزارع مانه و سملقان

تصاویر/ عطر خوش گل محمدی در مزارع مانه و سملقان
کشت گل محمدی از سال 95 در استان خراسان شمالی آغاز شده است و تاکنون 60 هکتار از زمین های مانه و سملقان زیر کشت این محصول رفته است که تابه حال مقدار سطح به محصول نشسته این میزان زمین کشت شده ۱۰ هکتار است.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک از مانه و سملقان،  کشت گل محمدی یکی از  قابلیت‌هایی است که به گفته کارشناسان کشاورزی می‌تواند برای رونق اشتغال‌زایی و به‌ویژه صادرات محصولات متنوع در استان مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

کشت گل محمدی از سال 95 در استان خراسان شمالی آغاز شده است و تاکنون 60 هکتار از زمین های مانه و سملقان زیر کشت این محصول رفته است که تابه حال مقدار سطح به محصول نشسته این میزان زمین کشت شده ۱۰ هکتار است و از هر هکتار چهار تن گل محمدی برداشت می شود که در مجموع 40 تن تولید در طول سال انجام می شود.

در حال حاضر در شهرستان مانه و سملقان بالغ بر ۵۰ مزرعه گل محمدی وجود دارد.طی سال های اخیر کشت گل محمدی باتوجه به کم آب طلبی این محصول در استان خراسان شمالی رواج زیادی گرفته است،سودآوری بالا در برابر هزینه های تولید باعث روی آوری کشاورزان به سمت این صنعت شده است.

 

https://newroom.dana.ir/1730563
ارسال نظر
نظرات