شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1400/02/14 شناسه خبر: 1730764

خنثی سازی طرح خطرناک تروریستی در عراق/ کشف یک تن مواد منفجره در بغداد

خنثی سازی طرح خطرناک تروریستی در عراق/ کشف یک تن مواد منفجره در بغداد
نیروهای امنیتی عراق از کشف یک تن مواد منفجره در بغداد خبر داده‌اند. براساس اعلام مقامات مسئول، قرار بوده است از این مواد برای انجام عملیات تروریستی در بغداد استفاده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز سه شنبه از خنثی سازی اقدام تروریستی در بغداد پایتخت عراق خبر داد.

در بیانیه اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق آمده است: نیروهای سازمان امنیت ملی عراق در بغداد موفق به کشف یک انبار مهمات در یکی مناطق غربی استان بغداد که وابسته به آنچه «بخش جنوب داعش» خوانده می‌شد، شدند.

در این بیانیه تاکید شده است: این انبار مهمات حاوی 1000کیلوگرم مواد با شدت انفجار بالاست که در ساخت خودروها و بمب‌ها به کار گرفته می‌شد.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق بیان کرد: این تروریست‌ها به دنبال استفاده از آن در اقدامات تروریستی در داخل بغداد بودند.

در این بیانیه از اقدامات انجام شده برای تخریب و نابودی این انبار مهمات خبر داده شد.

خبر امنیتی دیگر از عراق اینکه «احمد الجبوری» از فرماندهان حشد العشائری در دیالی از حمله داعش به روستایی در شمال شرق دیالی و کشته شدن یک جوان به دست داعش خبر داد و گفت که این حمله در نزدیکی روستای «بروانه» در شمال «مقدادیه» در دیالی رخ داده است.

وی اعلام کرد: نیروهای امنیتی شروع به جستجوی گسترده برای تعقیب تروریست‌هایی که به باغات مجاور فرار کردند، کرده‌اند. 

آغاز عملیات در جنوب دیالی

 منابع عراقی امروز سه شنبه از آغاز عملیات نظامی گسترده در روستاهای زراعی در جنوب دیالی خبر داند.

این منابع بیان کردند: نیروهای امنیتی مشترک از دو محور عملیاتی را علیه داعش در روستاهای «جمیل خضیر» و اطراف آن در ناحیه بهرز در دیالی آغاز کرده‌اند.

منابع عراقی این عملیات را در واکنش به حملات تروریستی علیه نیروهای عراقی و غیرنظامیان دانستند و اعلام کردند: این عملیات به دنبال تلاش‌های اطلاعاتی انجام می‌شود و نیروی هوایی نیز پشتیبانی می‌کند.

مواضع ارتش عراق در حومه روستای «جمیل خضیر» بارها طی هفته جاری هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر «ایوب الربیعی» نماینده دیالی در پارلمان عراق بر ضرورت سپردن کنترل امنیت استان دیالی به ساکنان این استان تاکید کرد.

وی افزود: ساکنان دیالی بهتر مناطق خود را می‌شناسند و همه روزنه‌هایی که تروریست‌ها از آن نفوذ می‌کنند را بلد هستند. 

الربیعی گفت: در هرگونه تغییرات امنیتی باید اولویت به ساکنان استان داده شود تا همه مناطقی که حوادث تروریستی در آن رخ می‌دهد، به کنترل درآید.

وی گفت: در دست گرفتن اوضاع امنیتی از سوی ساکنان استان در واقع نوعی پیشرفت در روند نظامی محسوب می‌شود به ویژه در باغات و بوستان‌هایی با پوشش انبوه و مناطقی مانند «الزور» که رسیدن نیروهای امنیتی به آن به سبب موقعیت جغرافیایی آن دشوار است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

https://newroom.dana.ir/1730764
ارسال نظر
نظرات