شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1401/04/14 شناسه خبر: 1881100
کارشناس مسائل سیاسی:

آمریکا نماد استکبار در دنیا است

آمریکا نماد استکبار در دنیا است
علی اصغر نصراله نژاد گفت: بدعهدی آمریکا از خصوصیت محوری و نماد استکبار جهانی علیه ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغر نصراله نژاد، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کشور آمریکا به عنوان سمبل استکبار در جهان مطرح است اگر به تاریخ کشور امریکا نگاه کنیم تشکیل آن شاید به ۲۵۰ سال نمی رسد، افراد کشورهای اروپایی پس از کشف قاره وارد این کشور شده و با بومیان جنگیدند و سرزمین آنان را تصاحب کردند نه تنها با بومیان جنگیدند؛ بحث برده داری را نیز به وجود آوردند، کشور انگلیس از بومیان امریکایی به عنوان برده استفاده می کرد.

وی با بیان اینکه بین اروپایی های مهاجر و بومی ها جنگ داخلی در گرفت، تصریح کرد: اروپاییان از کشورهای انگلیس، پرتغال، فرانسه و غیره با بومیان و سرخپوستان امریکایی جنگیدند و سرانجام کشوری را به نام کشوری مستقل به نام امریکا را تشکیل دادند نظام نامه ای هم شامل قانون اساسی و مواردی از این قبیل برای خود نوشتند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تنها به ظاهر مدافع حقوق بشر هستند،خاطرنشان کرد: مگر ممکن است وارد کشوری شوید و بومی های آن کشور و سرزمین را از بین ببریم و حرف حقوق بشر. حقوق زن و غیره را بزنیم در حالی که شما خود ظالم بوده و سرزمینی را به تصرف درآورده اید.

وی ادامه داد: اروپایی ها تقریباً از قرن شانزدهم با علوم تجربی که آموخته بودند و ابزار تکنولوژی که اختراع کرده بودند به کشورهای دیگر حمله کردند و کشور مستقلی با نام امریکا را به وجود آوردند که بعدها به مرکز فساد و مرکز ظلم و استکبار جهانی تبدیل شد.

نصراله نژاد با بیان اینکه اگر به تاریخ آمریکا توجه کنیم می‌بینیم که یاغی ها و کسانی که از دین سرباز زده و آن سرزمین را تسخیر کرده بودند چه بلایی سر مردم جهان آودند، تصریح کرد: پس از تشکیل امریکا خود را مستقل با وجه مثبت و طرفدار مستضعفین نشان می‌دهد که این نیز دروغ بزرگی است که آن هم فقط و فقط به دنبال استفاده از منافع و منابع مادی و استفاده از منابع بکر می باشد.

وی ادامه داد: اروپایی هایی که از همان اول سرخپوستان را از بین برده و از آنها به عنوان برده استفاده می کردند و کل سرزمین را برای خودشان تصاحب و آن را تبدیل به مرکز فساد کردند پس طرفدار مستضعفین نیستند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا کشوری است که آرام آرام چهره استکباری و خوی گرگ صفتی خودش را نشان مردم داد، خاطرنشان کرد: آمریکا در جنگ جهانی اول در حقیقت کناره گیری کرد و با اروپا همراه شد و جنگ جهانی دوم نیز به همین شکل اقدام کرد، باز نیز سابقه خوبی از خود نشان نداد مثلاً در جنگ با ویتنام به غیر از آسیب های انسانی به محیط زیست نیز آسیب رساند؛ از سم به مخصوصی به نام ماده رنگین زرد استفاده کرد که پوشش گیاهی و درختان آن منطقه را از بین ببرد تا بتواند با از بین بردن گیاهان با مردم منطقه که در زیر پوشش گیاهان پنهان شده بودند بجنگد با هواپیما ها جنگل را سمپاشی می کردند؛ اما الان ادعای حامیان محیط زیست را دارند بنابراین ما باید تحقیق کنیم و با داوری های یکجانبه قضاوت نکنیم و این جامعه استکباری را بشناسیم و به جهانیان معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظلم و استکبار امریکا در کشور ما نیز کم نیست،تصریح کرد: از زمان محمدرضا پهلوی فجایع بسیاری انجام داده که بر کسی پوشیده نیست در دولت مصدق که دولتی مردمی بود تمام تلاش هایش را کرد که جلوی مردم و مصدق باشد با اینکه ما ایرادهایی از مصدق می گیریم اما امریکا مصدق را سرنگون کرد و دوباره دیکتاتوری محمدرضا پهلوی را بر ما حاکم کرد.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: نمونه های مانند کودتای ۲۸ مرداد بسیار زیادند از جمله جنگ هشت سال دفاع مقدس، تحریم‌های شدیدی که در طی این چهل و سه سال برای ما ایجاد کرد، مشکلات بسیاری نیز در محور مقاومت ایجاد کرد در یمن ،عراق، سوریه، لبنان و افغانستان و هر جایی که مسلمانان بودند استکبار این جنایتکار پلید خودش را نشان داد.

نصراله نژاد با بیان اینکه مردم ما باید صحنه را خوب ببینند و درست تجزیه و تحلیل کنند،خاطرنشان کرد: اگر جریان اوکراین را درست تجزیه و تحلیل کنیم می‌بینیم این زیاده‌خواهی کشور آمریکاست که کشوری را به لبه پرتگاه برده است، روسیه هم خطا کرده اما جنگ بین باطل و باطل است باطل اصلی و امریکا ست خوی استکباری دارد و نمی توان با خوی استکباری کنار آمد تنها راه مقابله با آن مقاومت است و اعتماد به ملت و قدرت مردم و همچنین مستضعفین و در سرلوحه کار اعتقاد و اعتماد به خداست.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/1881100
ارسال نظر
نظرات