شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 08:58 منتشر شده در مورخ: 1401/05/01 شناسه خبر: 1884823
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اصلی‌تربن معضل اجتماعی در مشهد حاشیه نشینی است

اصلی‌تربن معضل اجتماعی در مشهد حاشیه نشینی است
اسماعیلی گفت: حاشیه نشینی معضل اجتماعی اصلی در مشهد است و راهکار جلوگیری از این آسیب‌ها ایجاد فضای مناسب برای جوانان خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در اختتامیه رویداد ملی ارزش آفرینی دختران ایران در مشهد، هدف اصلی از رویداد ملی «دا» را یادآوری ارزش دختران ایرانی برشمرد و اظهار کرد: این مهم در دستور این وزارتخانه است و موفقیت این اقدام مشارکت همه را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه امروز به دنبال ایجاد فضای خلاق برای حمایت از ایده‌های جدید هستیم، گفت: امروز ادارات کل فرهنگ در کشور مأمن جوانان انقلابی و خلاق شده و کارهای بزرگی در دولتی که در راس آن فردی جهادی متعلق به آب و خاک زرخیز مشهد و خراسان است، عملیاتی می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حاشیه نشینی را معضل اجتماعی اصلی در مشهد عنوان کرد و ادامه داد:  چرایی ایجاد حاشیه نشینی انتهای خط است، در سایر آسیب‌های اجتماعی نیز وقتی به انتهای خط توجه شود، شکل خشنی از اجتماع را نشان می‌دهد که نیازمند برخورد و وضع معیارهای سختگیرانه است.

اسماعیلی راهکار جلوگیری از این آسیب‌ها را ایجاد فضای مناسب برای جوانان اعلام کرد و افزود: اگر در ابتدای کار فضاهای رشد را در اختیار فرزندانمان قرار دهیم، ده‌ها برابر اثر و فایده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در رویداد ملی دختران ایرانی از ٢۶٠ شهر کشور توسط دختران خلاق، ایده ارائه شده است، عنوان کرد: اعتماد به دختران ایرانی و رقم خوردن کارهای بزرگ با کنار هم قرارگرفتن دختران خلاق از مهمترین بازخوردهای این رویداد است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: امروز در جامعه مشکل هویتی یک مشکل جدی و تمام تلاش بدخواهان ملت ایران القای وجود بحران و بن بست در کشور است و به جوانان توجهی نمی‌شود.

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/news/1884823.html/share
ارسال نظر
نظرات