شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 20:50 منتشر شده در مورخ: 1401/05/24 شناسه خبر: 1890196
در شورای شهر اهواز مطرح شد؛

قطع درختان اهواز برای تهیه زغال

قطع درختان اهواز برای تهیه زغال
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز گفت: در بسیاری از نقاط اهواز درختان برای مصارفی مانند تهیه زغال قطع شده‌اند اما آیا پیمانکار قبلی که مسئولیت نگهداری از این درختان را داشته است، جریمه می‌شود؟ در خیابان ولیعصر تهران بابت قطع چند درخت، پیمانکار میلیاردها تومان جریمه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، محمدمهدی مطیعی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز در شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شروط شرکت در مناقصه اجرای عملیات حفظ، نگهداری و بهبود فضای سبز برخی نواحی و مناطق شهرداری اهواز، داشتن رضایت‌نامه از منطقه خدمت است.

وی افزود: همچنین تجهیزات کافی و عدم خدمت پیمانکار بیش از سه سال در یک منطقه از دیگر شروط شرکت در مناقصه‌ها بوده است.
 
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اهواز با بیان اینکه سازمان پارک‌ها چند پاره شده است، گفت: در طول سالیان سال شاهد قطع و قلع و قمع درختان شهر اهواز و خشکی بخشی از درخت‌ها هستیم اما این مساله به مجموعه شهرداری برمی‌گردد نه پیمانکاران.
 
مطیعی با تاکید بر اینکه معضل قطع درختان صرفا با جریمه کردن، مساله حل نمی‌شود، ادامه داد: روزانه قطع درختان رصد می‌شود اما غالبا این موارد در مجموعه تحت امر شهرداری رخ می‌دهد و در صورت اطلاع از قطع درختان، پرونده تشکیل و جریمه در نظر گرفته می‌شود.
 
سید محمدجواد رضوی رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز نیز گفت: باید دقت شود که شرکت یا شرکت‌هایی که در مناقصه برنده شده‌اند، قبلا نیز این کار را انجام داده است و آیا رضایت از کار آن ها وجود دارد؟
 
وی افزود: بخشی از فضای سبز شهر اهواز خشک شده و بخشی از بین رفته است و در مناطقی درختان به سرعت قطع می‌شوند؛ آیا به این موارد توجه شده و در قراردادها شروط لازم با پیمانکاران جدید در میان گذاشته شده است؟
 
در ادامه احمد سراج رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز بیان کرد: در بسیاری از نقاط اهواز درختان برای مصارفی مانند تهیه زغال قطع شده‌اند اما آیا پیمانکار قبلی که مسئولیت نگهداری از این درختان را داشته است، جریمه می‌شود؟ در خیابان ولیعصر تهران بابت قطع چند درخت، پیمانکار میلیاردها تومان جریمه شد.
 
وی اضافه کرد: وجود فضای سبز مناسب و درخت در اهواز که آلوده‌ترین کلان‌شهر کشور شناخته شده، امری حیاتی است.
 
علی‌مدد هاشم‌پور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اهواز نیز گفت: کارفرما به همه شرکت‌هایی که در مناقصه برنده شده‌اند، رضایت کتبی داده اما اشکال جدی که باید اصلاح شود، این است که چهار ناحیه یک منطقه را به یک پیمانکار می‌دهیم در حالی که باید فضای رقابتی برقرار باشد.
 
وی در ادامه به وجود نیروی مازاد در برخی مناطق اشاره کرد و افزود: در یکی از مناطق اهواز ۴۰ تا ۵۰ نیروی مازاد وجود دارد که باید این افراد شناسایی شوند و در جاهای نیازمند، نیروی جدید جایگزین نشود تا از ظرفیت این نیروها استفاده شود.
 
در ادامه محمدحسین ملایی زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز نیز گفت: اعلام می شود به جز یک مورد، از دیگر شرکت‌های برنده شده در مناقضات رضایت وجود دارد؛ اگر رضایت وجود دارد چرا فضای سبز اهواز چنین وضعیتی دارد؟
 
وی افزود: این وضعیت فضای سبز به گونه‌ای نیست که به یک پیمانکار، برگه سبز رضایت‌مندی داده شود. اگر این پیمانکاران کار را خوب انجام می‌دهند، پس کار شهرداری می‌لنگد؛ یک جای کار دچار ایراد است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و امور ورزش و جوانان شورای شهر اهواز عنوان کرد: با رانت و فشار نباید به کسی برگه سبز حسن انجام کار داده شود.
 
در نهایت لایحه مناقصه اجرای عملیات حفظ، نگهداری و بهبود فضای سبز نواحی چهارگانه منطقه ۸ شهرداری اهواز، مناقصه اجرای عملیات حفظ، نگهداری و بهبود فضای سبز نواحی چهارگانه منطقه ۶ شهرداری اهواز، مناقصه اجرای عملیات حفظ، نگهداری و بهبود فضای سبز نواحی ۳ و ۴ منطقه ۳ شهرداری اهواز، به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
 
لایحه مناقصه اجرای عملیات حفظ، نگهداری و بهبود فضای سبز نواحی ۱ و ۲ منطقه ۳ شهرداری اهواز نیز برای بررسی بیشتر، از دستور کار خارج شد.
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://newroom.dana.ir/news/1890196.html/share
ارسال نظر
نظرات