شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1401/05/26 شناسه خبر: 1890625
فعال رسانه‌ای:

شعر و مداحیِ صحیح، زبانی بُرّنده علیه استکبار است

شعر و مداحیِ صحیح، زبانی بُرّنده علیه استکبار است
محمد رضایی گفت: شعر و مداحی با جهت‌گیری صحیح، می‌توانند از بنیان‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پشتیبانی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضایی، فعال رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: شعر و مداحی ابزار بسیار قوی هستند که با جهت‌گیری صحیح می‌توانند از بنیان‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پشتیبانی کنند و علیه نظام استکبار زبان بُرنده‌ای باشند.

وی ادامه داد: در برخی از مداحی‌های این دو دهه محرم، پیام عاشورا که همان حمایت از مظلومین و مبارزه با کفر، ظلم و ستم است، به خوبی تجلی پیدا کرده بود.

رضایی افزود: از منظر کلان باید گفت انقلاب اسلامی با جوهره خود که همان فرهنگ اسلام است، توانست در همه عرصه‌ها رشد و تعالی ایجاد کند که یکی از عرصه‌هایی که بعد از انقلاب رشد قابل توجهی از نظر دینی داشت، شعر و مداحی است.

این کارشناس تصریح کرد: این موضوع ریشه در هدایت‌‌گری‌های امام جامعه دارد که با نشان دادن خطوط اصلی و نقاط اولویت‌دار برای شعرا و مداحان، آنان را متوجه رسالت بزرگ آنان در نظام اسلامی کرد.

وی گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: "تلاشی، جهاد است که در مقابله و مواجهه با دشمن باشد"، یک قاعده کلی است که در رابطه با این دو عرصه‌ شعر و مداحی نیز صادق است.

رضایی افزود: در این ایام دشمنان نظام اسلامی با رسانه‌های خود به برخی از اشعار و مراسم مداحی اهل بیت (ع) حمله کردند و یا صفحات برخی از مداحان را در فضای مجازی مسدود ‌ساختند که این موضوع نشان‌دهنده جهت‌گیری صحیح این مداحان و شُعراست.

این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: همان‌گونه که دشمن از تمامی ابزار سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند، ما نیز باید از همه ابزار و توان خود برای تحقق اهداف نظام اسلامی و تضعیف دشمن استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

https://newroom.dana.ir/news/1890625.html/share
ارسال نظر
نظرات